Zwiastun The Last of Us 2 zawiera fałszywą scenę - aby uniknąć spoilerów

Ten news zawiera jednak spoilery.

W jednym ze zwiastunów fabularnych The Last of Us 2, Naughty Dog podmieniło jedną z głównych postaci w scenie - ten niecodzienny zabieg miał ukryć przed graczami kluczowe wydarzenie fabularne i prawdziwą ścieżkę opowieści.

Uwaga na duży spoiler!

Chodzi o trailer opublikowany przez Sony we wrześniu ubiegłego roku. Pod koniec materiału widzimy scenę, w której ręka tajemniczego mężczyzny chwyta Ellie od tyłu i przysłania jej usta. Okazuje się, że to Joel. - Myślisz, że pozwolę ci zrobić to samej? - mówi przyjaciel bohaterki. Jednak w grze ten fragment wygląda zupełnie inaczej.

Moment przedstawiony w zwiastunie dzieje się dawno po śmierci Joela. Podczas rozgrywki, na miejscu bohatera „jedynki” pojawia się Jesse, który wypowiada podobną kwestię dialogową. Poniżej porównanie wersji z trailera i gry:

Innymi słowy, Naughty Dog przygotowało fałszywą scenę, aby uchronić graczy przed spoilerami i uciąć podejrzenia. Ta sztuka udała się jednak tylko połowicznie - w kwietniu doszło do poważnego wycieku fabuły The Last of Us 2.

Zobacz nasz obszerny poradnik do The Last of Us 2, możesz też zapoznać się z recenzją gry, analizą techniczną od Digital Foundry, a także obejrzeć gameplay z komentarzem Mateusza bez spoilerów. Mało informacji? Zobacz wszystkie wiadomości o The Last of Us 2.

Reklama

Skocz do komentarzy (7)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

PS Plus: lipiec 2020 - pełna oferta

Aż trzy gry na 10-lecie usługi.

Komentarze (7)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami