Fala negatywnych ocen The Last of Us 2 i komentarz Naughty Dog - raport

"Podoba mi się wasza pasja".

Użytkownicy masowo wystawiają skrajnie negatywne oceny The Last of Us 2 w serwisie Metacritic. Średnia ocena od graczy to aktualnie 3,9 punktów na 10 - choć Metascore z recenzji krytyków wynosi aż 95/100.

W trakcie trzech dni od premiery, gracze wystawili już prawie 50 tys. ocen. Większość wpisów krytykujących grę odnosi się do „słabej fabuły” i „powtarzalnego gameplayu”. Wiele osób wspomina też o „braku szacunku” dla pierwszej części serii oraz jej fanów. Ta część użytkowników wystawia skrajne 1/10 lub nawet 0/10.

Do sytuacji odniósł się na Twitterze Neil Druckmann ze studia Naughty Dog. „O, stary. W zaledwie kilka godzin mamy prawie dwa razy więcej recenzji The Last of Us 2 od użytkowników, niż pierwsza część otrzymała w przeciągu siedmiu lat. Uwielbiam tę pasję!” - napisał reżyser gry, dodając do wpisu ironiczny emotikon z całusem.

Należy zauważyć, że znaczna część negatywnych recenzji została napisana już kilka godzin po premierze - na ukończenie The Last of Us 2 potrzeba około 25 godzin.

Aby wystawić ocenę na Metacritic, nie trzeba oczywiście posiadać gry. Wielu użytkowników wykorzystuje więc platformę, by wyrazić niezadowolenie z decyzji twórców.

Źródło: Metacritic

Zobacz nasz obszerny poradnik do The Last of Us 2, możesz też zapoznać się z recenzją gry, analizą techniczną od Digital Foundry, a także obejrzeć gameplay z komentarzem Mateusza bez spoilerów. Mało informacji? Zobacz wszystkie wiadomości o The Last of Us 2.

Reklama

Skocz do komentarzy (15)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

PS Plus: lipiec 2020 - pełna oferta

Aż trzy gry na 10-lecie usługi.

Komentarze (15)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami