Crash Bandicoot 4: It's About Time - premiera 2 października. Są trailer i gameplay

Kontynuacja słynnej platformówki.

Activision potwierdziło nieoficjalne informacje i zapowiedziało Crash Bandicoot 4: It's About Time - pierwszą od bardzo dawna kontynuację uznanej serii platformówek. Gra zadebiutuje 2 października na PS4 i Xbox One. Serwis IGN opublikował fragmenty gameplayu.

Akcję osadzono tuż po wydarzeniach z poprzedniej części o nazwie Warped - złoczyńcy Neo Cortex, Dr. N. Tropy i Uka Uka wydostają się na wolność. Tytułowy jamraj wraz ze swoją młodszą siostrą Coco, ruszą w pościg za antagonistami. Gracze pokierują nie tylko obiema postaciami, ale także innymi, w tym wspomnianym Neo Cortexem.

Podstawowe założenia nie ulegną zmianie - gra będzie trójwymiarową platformówką, w której trzeba pokonywać przeszkody i przeciwników. Twórcy ze studia Toys for Bob wprowadzili jednak zmiany, dostosowując produkcję dla weteranów cyklu i osób, które dopiero zapoznają się z cyklem.

Wśród istotnych nowości są cztery maski, które pozwolą bohaterom skorzystać z unikalnych zdolności. Na razie ujawniono dwie - umożliwiającą spowolnienie czasu Kupuna-Wa i dającą kontrolę nad grawitacją Ika Ika. Co ciekawe, okazuje się, że pierwszą zaprezentowano już w listopadzie ubiegłego roku w reklamie PlayStation.

Do tego niedostępne w poprzednich częściach sztuczki pokroju biegania po ścianach, huśtania na linach i ślizgania. Lokacje będą większe niż w poprzednich częściach, a na planszach pojawią się ukryte obszary, które same w sobie są odrębnymi etapami. Do tego potyczki z bossami.

Twórcy odnowili też styl graficzny, odświeżając wygląd Crasha i innych postaci - przekonują jednak, że starali się być wierni duchowi pierwszych odsłon cyklu. W planach są dwa tryby rozgrywki: Retro i Modern. Pierwszy zaoferuje bardziej klasyczną rozgrywkę, a drugi „wybaczy nieco więcej”.

Źródło: Blog PlayStation, Gematsu

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami