Red Dead Online bez Ku Klux Klanu - hakerzy nie mogą już przywoływać postaci rasistów

Rockstar Games walczy z przejawami dyskryminacji.

Rockstar Games zablokowało hakerom możliwość przywoływania w Red Dead Online modeli postaci, należących do Ku Klux Klanu.

Grupa rasistów oficjalnie pojawia się tylko w kampanii fabularnej Red Dead Redemption 2. Znaleziono jednak sposób, by z pomocą cheatów wprowadzić członów organizacji także do modułu wieloosobowego, by nękać graczy z bohaterami o kolorze skóry inny niż biały.

W minionych tygodniach gracze zauważyli, że na serwerach pojawiało się coraz więcej przedstawicieli Ku Klux Klanu, którym często towarzyszyły rasistowskie wypowiedzi. Zjawisko ma najprawdopodobniej związek z wydarzeniami w Stanach Zjednoczonych.

Twórcy produkcji zareagowali, blokując możliwość przywoływania modeli członków grupy. Według internauty o pseudonimie Tez2, gra wykrywa teraz, czy logujący się do Red Dead Online użytkownik próbuje wprowadzić do rozgrywki postać z KKK i ją automatycznie usuwa.

W oświadczeniu dla The Washington Post studio Rockstar Games podkreśliło, że poważnie podchodzi do przejawów rasizmu w swoich produkcjach i nie będzie ich tolerowało, banując każdego za niezgodne z regulaminem zachowania wymierzone w innych graczy.

Źródło: Polygon, The Washington Post

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami