Ponad godzina z Baldur's Gate 3 - nowy gameplay

Spotkanie z diabłem.

Swen Vincke, szef studia Larian, zaprezentował ponad godzinę gameplayu z Baldur's Gate 3 podczas transmisji na żywo. To fragmenty z pierwszego aktu gry, ale inne, niż te prezentowane w lutym.

Możemy przyjrzeć się eksploracji, systemowi dialogów i walce. Przedstawiono też wyraźny zarys fabularny - wiedzieliśmy już, że nasz bohater jest nosicielem larwy Łupieżców Umysłu, a teraz okazuje się, że pomoc w jej usunięciu zaoferuje nam diabeł.

Rozgrywka korzysta z mechanik Dungeons & Dragons. W dowolnym momencie możemy włączyć tryb turowy, by nie marnować cennych sekund - na przykład po aktywacji czaru, który oferuje nam pewne bonusy na określoną liczbę sekund.

Zobacz: Baldur's Gate 3 - Poradnik, Solucja

Kamera może być umiejscowiona za plecami postaci, ale można zdecydować się też na bardziej tradycyjny widok niczym z Original Sin. Oprawa również przywodzi na myśl poprzednią produkcję studia, choć tym razem mamy bardziej filmowe dialogi ze zbliżeniami.

devieivels

Early Access zaoferuje sześć klas: to czarodziej, kleryk, wojownik, łotrzyk, łowca oraz czarnoksiężnik. Dostępne rasy to człowiek, krasnolud, tiefling, drow, pół-drow, elf, pół-elf, githyianki i niziołek. Kolejne będą dodane po premierze.

Wczesna wersja zadebiutuje prawdopodobnie w lipcu.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami