Gra planszowa w świecie Gry o Tron doczeka się wersji PC

Cyfrowa adaptacja.

Asmodee Digital ujawniło cyfrową adaptację gry planszowej w świecie „Gry o Tron”. Produkcja ukaże się na PC w trzecim kwartale 2020 roku.

Tytuł przeznaczony jest do zabawy w maksymalnie 6 osób, oferując opcję rywalizacji przeciwko AI lub innym graczom. Tak jak w pierwowzorze, pokierujemy jednym ze znanych z twórczości George'a R. R. Martina i serialu HBO rodów, by zdobyć władzę w Westeros.

W trakcie 10 rund za pomocą dyplomacji i działań wojennych postaramy się przejąć kluczowe punkty na mapie świata. Trzeba jednak ostrożnie zarządzać zasobami, ponieważ liczebność podległych użytkownikowi wojsk jest ograniczona.

Dużą rolę odegrają negocjacje i podstępy: w każdej rundzie gracz będzie mógł podjąć tajne działania skierowane do przyjaznych armii - obiecać wsparcie, zaproponować pokój, zaoferować sojusz lub zdradzić. Uczestnicy zabawy staną jednocześnie przed koniecznością uważania na zagrożenia zewnętrzne, czyli Dzikich zza Muru i armię Nocnego Króla.

gra_o_tron_planszowka_adaptacja
Walka o Westeros

Akcję gry planszowej osadzono po śmierci króla Roberta Baratheona, a więc w trakcie wydarzeń przedstawionych w książkach z cyklu „Pieśń lodu i ognia” oraz serialu „Gra o Tron”.

Źródło: Steam

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami