Gry jako lektury w polskich szkołach? Nowa inicjatywa rządu

Pierwszym tytułem może być This War of Mine.

Premier Mateusz Morawiecki odwiedzi jutro studio 11 bit, by omówić pomysł włączenia gry This War of Mine do listy nieobowiązkowych lektur szkolnych w polskich liceach - informuje Radio Kraków.

W ramach pilotażowego programu, produkcja o przetrwaniu w trakcie wojny miałaby zostać udostępniona uczniom z rocznika 2002 i starszym, począwszy od roku szkolnego 2020/2021. Projekt omówiono już podobno z ministrem edukacji Dariuszem Piątkowskim.

- Gry są oczywiście używane w edukacji, w nauce programowania, nauk ścisłych, w rozwijaniu zdolności poznawczych, plastycznych, muzycznych, ale nigdzie na świecie, zgodnie z naszym rozeznaniem, żadne państwo nie włączyło gry do oficjalnego zestawu lektur szkolnych, aby poprzez nie opowiadać młodzieży o ludziach - powiedziała anonimowa osoba z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w rozmowie z Radiem Kraków.

W planach jest rozszerzenie inicjatywy poprzez stopniowe dodawanie do programu kolejnych produkcji. Rząd chce też zapewnić szkołom odpowiednią infrastrukturę, by mogły oferować poszczególne tytuły za darmo i bez limitów.

this_war_of_mine_lektura
W This War of Mine kierujemy cywilami w czasie wojny

Doniesienia nie są jeszcze potwierdzone. Dariusz Wolak ze studia 11 bit komentując sprawę stwierdził jedynie, że jutro zespół będzie miał „do przekazania ciekawą informację”.

Źródło: Radio Kraków

Reklama

Skocz do komentarzy (7)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (7)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami