The Last of Us 2 mogą ukończyć osoby niewidome

Opierając się na dźwiękach.

The Last of Us 2 zaoferuje około 60 funkcji dla graczy z niepełnosprawnościami. Okazuje się, że opcje są na tyle rozbudowane, że pozwolą ukończyć produkcję osobom niewidomym.

„Można przejść całą grę, opierając się tylko na dźwięku. Jeden z naszych dźwiękowców, Justin Mullens, wiele czasu spędził na przygotowaniu kompletnego zestawu narzędzi, które pomogą niewidomym lub słabowidzącym graczom” - napisał na Twitterze główny projektant audio w studiu Naughty Dog, Robert Krekel.

„Mały przykład: byłem w stanie pokonywać przeciwników z zamkniętymi oczami, wykonując ciche zabójstwa, unikając ataków wrogów i walcząc wręcz” - wyjaśnia. W grze wdrożono złożony system zamiany tekstu na mowę, dzięki czemu osoby niewidome mogą zapoznać się z opisami. Rozwiązanie działa z różnymi wersjami językowymi - także z polską.

Krekel opublikował wpisy 1 czerwca, ale zwrócono na nie uwagę dopiero, gdy niewidomy gracz - Steve Saylor - udostępnił wideo, w którym ze wzruszeniem dziękuje Naughty Dog za tak rozbudowane opcje dla niepełnosprawnych.

- Nawet nie wiecie jak bardzo… Przepraszam. Nie wiem, co powiedzieć. Jest tu tak wiele funkcji! To właśnie o to ja i inne osoby niepełnosprawne apelowaliśmy przez tak długi czas. (…) Właśnie dla czegoś takiego robię to, co robię, pracuję tak ciężko, by promować opcje dostępności, dlatego jest to tak ważne - mówi Saylor w nagraniu.

The Last of Us 2 zadebiutuje w najbliższy piątek, 19 czerwca, na PS4.

Reklama

Skocz do komentarzy (7)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (7)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami