[PLOTKA] Bloodborne na PC tworzy polskie QLOC, gra zadziała w 60 FPS

W planach też remake Demon's Souls na PS5.

Remaster Bloodborne trafi na PC i PS5, a nad projektem pracuje Bluepoint Games wraz z polskim studiem QLOC - wynika z doniesień youtubera prowadzącego kanał PC Gaming Inquisition.

Według źródeł internauty, komputerowa wersja gry od kilku miesięcy jest „aktywnie testowana” na Steamie, co oznacza, że pojawi się we wspomnianym sklepie. Ponadto obecnie produkcja działa w 60 FPS, a niewykluczone, że umożliwi zabawę w jeszcze wyższej liczbie klatek na sekundę.

Gracze uruchomią podobno tytuł w 4K, nie zabraknie też obsługi ultrapanoramicznych wyświetlaczy (w formacie 21:9). Do tego opcja korzystania z pada od konsol Xbox, choć zabraknie ponoć ustawień związanych z kątem widzenia. Twórcy biorą też pod uwagę wspólną rozgrywkę z posiadaczami platform PlayStation.

Internauta przekonuje, że w planach jest również zmierzający tylko na PS5 remake Demon's Souls - wcześniejszego projektu od From Software - który zostanie rzekomo zaprezentowany na koniec nadchodzącego pokazu gier. To nie wszystko: youtuber uważa, że Sony zamierza wydać inne starsze produkcje na PC, by zachęcić posiadaczy komputerów do kupna nowej konsoli firmy.

Do doniesień należy podchodzić z dystansem, zwłaszcza, że pochodzą z konta śledzonego jedynie przez 537 osób. Nadmienić jednak należy, że nagranie z informacjami o Bloodborne w wersji PC na Twitterze udostępnił Nibel, który w przeszłości często przekazywał sprawdzone wieści, a poszlaki o wspomnianym wydaniu tytułu pojawiały się już wcześniej.

Reklama

Skocz do komentarzy (6)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (6)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami