Odnaleziono zaginioną przed laty grę twórców SimCity - projekt dostępny dla wszystkich

SimRefinery.

SimRefinery to uznawana do niedawna za zaginioną gra twórców SimCity o prowadzeniu rafinerii ropy naftowej. Tytuł odnaleziono i opublikowano za darmo.

Produkcja - a właściwie, nieukończony prototyp - dostępna jest bezpłatnie za pośrednictwem Internet Archive, czyli serwisu gromadzącego odszukane projekty. Aby uruchomić pozycję na współczesnym komputerze, trzeba skorzystać z programu DOSBox.

Za SimRefinery odpowiada Maxis Business Simulation - oddział głównego studia, wyodrębniony po sukcesie SimCity, a później funkcjonujący jako osobny podmiot Thinking Tools. Celem zespołu było tworzenie zaawansowanych symulacji, które mogłyby być używane jako narzędzia edukacyjne.

Gra powstała na zlecenie Chevron - amerykańskiej firmy z branży energetycznej. Korporacja nie wykorzystywała programu na dużą skalę, choć tytuł krążył po uczelniach. Ostatecznie uważano, że kopie aplikacji zaginęły, ale teraz okazało się, że nie wszystkie.

sim_refinery
Ekran startowy SimRefinery

Po tym, jak o historii Maxis Business Simulation i SimRefinery napisał Phil Salvador - określający się mianem „bibliotekarza piszącego o dziwnych starych grach - sprawą zainteresował się Jason Scott, który pracuje dla wspomnianego Internet Archive. Mężczyźnie udało się dotrzeć do posiadacza dyskietki z produkcją, którą wgrano do bazy serwisu.

Źródło: PC GamesN, Ars Technica

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami