Twórcy CoD Warzone i Modern Warfare obiecują skuteczniej walczyć z rasizmem w grze

Między innymi obraźliwymi nickami.

Studio Infinity Ward zamierza podjąć intensywną walkę z przejawami rasizmu w Call of Duty Modern Warfare oraz trybie Warzone. Chodzi o obraźliwe pseudonimy oraz komentarze na czacie tekstowym.

Z oświadczenia opublikowanego na Twitterze wynika, że twórcy usprawnią automatyczne wykrywanie treści rasistowskich, ułatwią ich zgłaszanie i zwiększą liczbę banów na godzinę.

Studio wdroży też nowe restrykcje i filtry dotyczące zmiany nazwy gracza. Aktualnie użytkownicy mogą ustawić dowolny pseudonim - nie musi być nawet unikalny.

Nicki i nazwy klanów w Modern Warfare często wyrażają nienawiść do osób czarnoskórych. Poniżej przykłady ze zrzutu ekranu: „I hate n*ggers”, „N*gger Slayer” czy „KneeGearSlayer69” (fonetyczny zapis rasistowskiego określenia).

mw

Ze względu na sytuację w USA, Activision zadecydowało o opóźnieniu 4. sezonu Modern Warfare. Nowa data startu nie jest jeszcze znana.

Źródło: Kotaku, Infinity Ward

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami