Mercury to nowa wersja Xbox Store - ujawniono odświeżony wygląd sklepu

Dla konsol Microsoftu.

Niedawno w ramach przeznaczonego dla testerów Xbox Insider Program pojawiła się tajemnicza aplikacja Mercury. Nie można jej na razie pobrać, ale odkryto, że to najprawdopodobniej nowa wersja cyfrowego sklepu Microsoftu.

Brad Sams z serwisu Thurrot dotarł i przetestował (na PC) odświeżoną usługę. Redaktor opublikował film, w którym przedstawił zmodyfikowany wygląd interfejsu. Zmiany są istotne: przykładowo belkę nawigacyjną umieszczono z lewej strony ekranu.

Karty katalogowe oferują opis danego produktu wraz z przyciskiem umożliwiającym zakup, a później pobranie danej pozycji. Mercury zawiera nie tylko gry i aplikacje, ale też filmy, przy czym te ostatnie zapewne nie pojawią się we wszystkich regionach.

Natomiast według Windows Central, sklep zbudowano od podstaw na nowej architekturze. Dostosowany jest do działania na wyświetlaczach 4K i będzie dostępny na różnych konsolach koncernu z Redmond - Xbox Series X, słabszym i tańszym Lockhart oraz Xbox One.

mercury_screeny_sklep_xbox
Na kartach katalogowych pojawi się przycisk do instalacji i zakupu gry

Na razie nie wiadomo, kiedy członkowie Xbox Insider Program otrzymają możliwość sprawdzenia Mercury. Dodanie aplikacji do katalogu sugeruje jednak, że testy rozpoczną się wkrótce.

Źródło: Windows Central

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami