Project Cars 3 oficjalnie zapowiedziane - premiera latem na PC, PS4 i Xbox One

Jest pierwszy zwiastun.

Bandai Namco oficjalnie zapowiedziało Project Cars 3, czyli kolejną odsłonę serii realistycznych wyścigów od studia Slightly Mad. Premiera gry latem 2020 roku na PC, PS4 i Xbox One. Opublikowano też pierwszy zwiastun powstającego tytułu.

Po raz pierwszy w historii cyklu pojawi się możliwość dostosowywania samochodów do własnych preferencji. Gracze własnoręcznie zmienią wygląd aut lub skorzystają z predefiniowanych projektów, a zmodyfikowany wóz ujrzą inni użytkownicy w multiplayerze.

W planach tryb kariery, który przygotowano z myślą o weteranach serii i nowicjuszach. W trakcie rozgrywki zapoznamy się z całym przekrojem wozów (gra zaoferuje setki aut podzielonych na 10 klas). Autorzy obiecują stopniowo rosnący poziom wyzwania oraz misje i nagrody uzależnione od wybranych wcześniej ustawień trudności. Ponadto opcja personalizacji postaci.

Nowością będzie Rivals, a więc asynchroniczny tryb sieciowy, w którym weźmiemy udział w dziennych, tygodniowych i miesięcznych wyzwaniach dodawanych przez twórców. Stawimy czoła „duchom” innych graczy, by zebrać monety - walutę na zakupy cyfrowych przedmiotów.

project_cars_3_trailer
Nie zabraknie spotkań bliskiego stopnia

Nie zabraknie klasycznego multiplayera z trzema wariantami. Quick Play pozwoli na szybkie rozpoczęcie wyścigu, Scheduled Event to zestaw zawodów przygotowanych przez deweloperów, a Custom Lobby pozwoli użytkownikom dowolnie zmieniać reguły zmagań. Do tego dwie niedostępne w poprzednich częściach lokacje: Szanghaj i Sao Paulo.

Slightly Mad nie ukrywało, że pracuje nad trzecią częścią serii, choć gry do tej pory oficjalnie nie zapowiedziano. Niedawno studio wraz z prawami do marki przejęło Codemasters, czyli firma specjalizująca się w gatunku wyścigów.

Źródło: PC Gamer

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami