Minecraft Dungeons - Golem i Monstrum z Czerwonego Kamienia, walka z bossem

Jak pokonać stwora.

Golem oraz Monstrum z Czerwonego Kamienia to dwa rodzaje bossów, których możesz spotkać w Minecraft Dungeons. Z tego poradnika dowiesz się, jak pokonać tego przeciwnika, którego możesz spotkać w misji Kopalnia Czerwonego Kamienia oraz Płomienna Kuźnia.

Istnieją dwa sposoby na pokonanie bossa. Znacznie bezpieczniejszy jest dystansowy, ale nie zawsze można sobie na niego pozwolić. Przykładowo w Kopalni Czerwonego Kamienia jest na to po prostu za mało miejsca.

Metoda dystansowa

Bezpieczniejszy i teoretycznie łatwiejszy sposób, który świetnie sprawdza się w Płomiennej Kuźni, gdzie jest dużo miejsca. Gdy tylko pojawi się Golem lub Monstrum, zacznij uciekać i atakuj stwora z łuku lub kuszy.

Ze względu na swój rozmiar, przeciwnik łatwo może się zablokować się na różnych elementach terenu. Nie będzie trwało to zbyt długo, ale wykorzystuj każdą taką okazję do ataku.

red1

Na walkę warto przygotować ulepszenia i artefakty, które zwiększają obrażenia zadawane przez strzały. Przed walką przejrzyj wszystkie dostępne przedmioty.

Ta metoda nie zakłada zbliżania się do Golema / Monstrum. Kiedy dystans się zmniejsza, po prostu ucieknij potworowi na bezpieczną odległość i kontynuuj atak.

Metoda z walką wręcz

Jeżeli nie masz mocnych broni dystansowych, warto zastosować drugi sposób. Jest on też wskazany w Kopalni Czerwonego Kamienia, gdzie walczymy z Golemem / Monstrum na małej arenie.

Metoda polega na ciągłym unikaniu ciosów przeciwnika, aż uderzy pięściami w ziemię i odsłoni plecy (1), przyzywając palące się punkty na ziemi.

red2

Kiedy to się stanie, wyprowadź jak najwięcej ciosów, wspomagając się artefaktami ofensywnymi. Gdy Golem się podniesie, szybko odskocz, bo wykona szeroki zamach ręką.

Procedurę powtarzaj aż do momentu, w którym wyeliminujesz bossa.

Następnie: Minecraft Dungeons - leczenie, odzyskiwanie zdrowia

Spis treści: Minecraft Dungeons - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Minecraft Dungeons - pauza, zatrzymanie gry

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami