Oferty z darmowymi grami na Epic Games Store zwiększają ich sprzedaż na Steamie - twierdzi Tim Sweeney

A także na innych platformach.

Według Tima Sweeneya, rozdawanie darmowych gier przez Epic Games Store na tyle zwiększa ich popularność, że deweloperzy dostrzegają wzrost sprzedaży swoich tytułów. Założyciel i szef Epic Games przekonuje, że dotyczy to nie tylko sklepu firmy, ale też Steama i innych platform.

- Ludzie odkrywają w ten sposób wiele świetnych gier - tłumaczy Sweeney w podcaście Play for All. - To korzyść dla deweloperów. Większość twórców, których gry były w naszym sklepie za darmo, dowiedziało się, że sprzedaż ich produkcji wzrosła na Steamie i konsolach, ze względu na zwiększoną rozpoznawalność.

gta5
Ostatnim hitem EGS było GTA 5

Szef Epic Games podał przykład strategii Satisfactory. Według Sweeneya, użytkownicy nie kupują tej gry, jeżeli nie interesują się podobnymi tytułami, ale kiedy otrzymają produkcję za darmo, okazuje się, że jest interesująca.

W wywiadzie Sweeney podkreślił też, że Epic chce przenieść Epic Games Store na urządzenia mobilne z systemami Android i iOS.

Źródło: GameSpot

Reklama

Skocz do komentarzy (6)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (6)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami