The Last of Us 2 zaoferuje ok. 60 funkcji dla osób z niepełnosprawnościami

Aby grało się lepiej.

Naughty Dog zaprojektowało The Last of Us 2 również z myślą o osobach z niepełnosprawnościami. Dla takich użytkowników przygotowano około 60 udogodnień, wpływających na rozgrywkę.

Szczegóły przekazała główna projektantka gry, Emilia Schatz, w rozmowie z The Verge. Gracze będą mogli poruszać się po świecie, korzystając z dźwiękowych wskazówek, a także powiększać obraz panelem dotykowym na kontrolerze.

un2
Naughty Dog twierdzi, że studio zaczęło przykładać większą uwagę do udogodnień po tym, jak jeden z fanów Uncharted 2 nie mógł ukończyć gry

Nie zabrakło standardowych opcji, jak możliwości powiększenia interfejsu czy napisów dla osób ze ślepotą barw. Jest też jednak funkcja przekładania tekstu na mowę, która czyta wszystkie napisy - włącznie z notatkami, które bohaterka znajduje po drodze.

Naughty Dog przygotowało nawet graficzną modyfikację dla osób z obniżoną ostrością wzroku. Świat jest w niej szary, a najważniejsze elementy - jak postacie czy przedmioty - są zaznaczone różnymi kolorami. Inspirację zaczerpnięto z filtru „złodziejskiej wizji” w Uncharted 4:

- Tu nie chodzi o „ogłupianie” gry lub czynienie jej łatwiejszej - tłumaczy Emilia Schatz. - [Zastanawiamy się - red.], czego potrzebują nasi gracze, aby zagrać w naszą produkcję tak jak wszyscy.

Źródło: The Verge

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

PS Plus: lipiec 2020 - pełna oferta

Aż trzy gry na 10-lecie usługi.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami