Koszt produkcji gier na PS5 będzie większy niż dotychczas - przewiduje Sony

Choć nie spowoduje to rzekomo spowolnienia.

Prezes Sony Interactive Entertainment spodziewa się, że kwoty przeznaczone na produkcję wysokobudżetowych gier na PS5 będą wyższe niż do tej pory.

W wywiadzie dla GamesIndustry Jim Ryan odniósł się do prezentacji Unreal Engine 5, uruchomionej na PlayStation 5. Demo przypominało prawdziwą grę, ale stworzenie produkcji tak wysokiej jakości wiązałoby się z dużymi kosztami.

- Kiedy technologia pozwoli grafice stać się bardziej interesującą i przypominającą rzeczywistość, [gry - red.] staną się bardziej intensywne w kontekście ludzkim i pochłoną większe fundusze - powiedział Ryan.

- Nie oczekujemy jednak dużych wzrostów, dlatego chcemy tworzyć więcej w krótszym czasie, jak jeszcze nigdy dotąd (...). Jeżeli utrzymamy tempo przy wzrastających kosztach, branża będzie mogła wciąż się rozwijać.

ue5
Ilość detali podczas pokazu UE5 robiła wrażenie

Epic Games utrzymuje, że gry następnej generacji, działające na nowym Unreal Engine, mogą wyglądać tak, jak demo technologiczne z PS5.

Źródło: GamesIndustry

Reklama

Skocz do komentarzy (19)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (19)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami