Były wiceprezes Microsoftu chwali podejście Sony do generacji konsol

Czyli nowe gry tylko na PS5.

W ubiegłym tygodniu Sony poinformowało, że nowe gry producenta ukażą się tylko na PS5. Internauci poprosili Mike'a Ybarrę o komentarz w sprawie. Były wiceprezes Microsoftu ds. gier na Xbox i PC ciepło wypowiedział się o podejściu japońskiego koncernu do kwestii generacji sprzętowych.

„Podoba mi się to. Lubię mieć coś, co wykorzystuje najnowszą technologię i pokazuje moje zainteresowania w najlepszy możliwy sposób. Taka strategia skraca też pracę deweloperom, którzy mogą skupić się na optymalizacji tylko pod jeden sprzęt. Równocześnie minusem jest mniejsza baza użytkowników - stwierdził Ybarra na Twitterze.

Były wiceprezes Microsoftu zaznacza jednak, że podejście Microsofu również jest warte uwagi i na pewno znajdzie zwolenników, dlatego wybór nie jest łatwy.

„To trudna decyzja. Z jednej strony chcemy, by twórcy skupiali się na technologii przyszłości, ale chcemy też grać we wszystko. Ja nie gram w gry, które raz ukończyłem, więc bardziej podoba mi się nastawienie przyszłościowe. Ale nie jest to dla każdego”.

ybarra
Mike Ybarra.

Ybarra ogłosił odejście od Microsoftu w październiku ubiegłego roku, po niemal 20 latach pracy w firmie. Dołączył do Blizzarda, gdzie obejmuje podobne stanowisko, co jeszcze niedawno w koncernie z Redmond.

Reklama

Skocz do komentarzy (14)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (14)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami