Od lipca każda nowa gra na PlayStation 4 musi działać także na PS5

Wynika z dokumentacji dla deweloperów.

Nasi koledzy z brytyjskiego Eurogamera dotarli do przeznaczonej dla deweloperów dokumentacji, z której wynika, że po 13 lipca wszystkie zgłoszone do certyfikacji gry na PS4 muszą działać także na PlayStation 5.

Sony uzna za kompatybilną z nową konsolą produkcję, która bez żadnych problemów uruchomi się na PS5. Ponadto na obu platformach musi oferować takie same treści - jeżeli jakiś tryb nie będzie funkcjonował na urządzeniu następnej generacji, pozycja nie przejdzie testów.

cyberpunk_2077_ps5
Cyberpunk 2077 prawdopodobnie też musi spełnić nowe wymogi

W przypadku aktualizacji i remasterów gier, które zgłoszono do certyfikacji przed 13 lipca, działanie na PlayStation 5 nie jest obowiązkowe, aczkolwiek „mocno rekomendowane” przez firmę.

Sony obiecuje, że skontaktuje się z poszczególnymi twórcami, by wyjaśnić, jak dokładnie sprawdzić, czy dana produkcja jest kompatybilna z PS5. Co ciekawe, oprogramowanie PS4 dla deweloperów już od kwietnia pozwala testować tytuły pod kątem działania na nowym sprzęcie.

Certyfikacja to proces, podczas którego zespoły Sony badają, czy zgłoszona gra spełnia wszystkie wymogi stawiane przez firmę i poprawnie funkcjonują na konsolach koncernu. Przeprowadzany jest na kilka tygodni przed premierą określonego projektu.

Źródło: Eurogamer.net

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami