Czy sukces GTA 5 może opóźnić GTA 6? Szef Take-Two odpowiada

Firma nie boi się wewnętrznej konkurencji.

Jeśli GTA 5 wciąż będzie się dobrze sprzedawać, a GTA Online nie przestanie przynosić wysokich przychodów, Take-Two wciąż wyda GTA 6 w planowanym wcześniej okresie - wynika z odpowiedzi szefa firmy, Straussa Zelnicka, na pytanie dziennikarza.

W trakcie corocznej konferencji omawiającej decyzje strategiczne spółki, Zelnick nie wspomniał oczywiście dosłownie o GTA 6, odmawiając udzielenia szczegółowych informacji o powstających projektach. Zasugerował jednak, że Take-Two poszukuje innowacji i nie zamierza przesuwać premier ze względu na stałe zainteresowanie starszymi grami.

mm2
Wydaje się, że do końca rozwoju GTA Online jeszcze daleka droga. Szczególnie teraz, po ofercie Epic Games

- W najmniejszym stopniu nie martwię się o znalezienie się w sytuacji, w której mamy świetny zestaw usług typu live [to między innymi GTA Online - red.], a potem nadejścia nowej premiery, która może stanowić wewnętrzną konkurencję.

Zelnick przywołał przykład NBA 2K Online w Chinach. Pomimo dużego zainteresowania grą, premiera NBA 2K Online 2 okazała się wielkim hitem w Państwie Środka - a oryginał nie stracił społeczności oddanych fanów.

- Liczba graczy NBA 2K Online, pierwszej części, stale rosła. Więc pozostawiliśmy obie gry i wspieramy je do dnia dzisiejszego - wytłumaczył szef Take-Two.

Źródło: GamesIndustry

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

Digital FoundryCzy cena PS5 Digital Edition może być niższa? - analiza Digital Foundry

W teorii: usunięcie napędu Blu-ray stwarza pewne możliwości.

PS Plus: lipiec 2020 - pełna oferta

Aż trzy gry na 10-lecie usługi.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami