Arkane Studios nie porzuciło Dishonored

Zapewnia przedstawiciel firmy.

Przedstawiciel Arkane Studios zapewnił, że - wbrew spekulacjom - firma nie porzuciła serii Dishonored. Deweloperzy nie mają jednak w planu stworzenia bezpośredniej kontynuacji.

W rozmowie z serwisem IGN dyrektor kreatywny zespołu - Dinga Bakaba - skomentował wypowiedź głównego projektanta ekipy, Ricardo Bare'a, który w 2018 roku powiedział, że cykl „teraz odpoczywa”. Zaczęto spekulować, że zdecydowano się wstrzymać rozwój marki ze względu na niską sprzedaż drugiej części.

- Nigdy nie tworzyliśmy sequela, więc to była bardzo dziwna sytuacja [przypadek Dishonored - red.]. Plotki o zawieszeniu serii były jednak mocno wyolbrzymione i bazują na źle zinterpretowanym cytacie - przekonuje Bakaba.

Deweloper podkreśla jednocześnie, że historia rodziny Kaldwinów - przedstawiona w pierwszych dwóch odsłonach - została zakończona. Arkane Studios nie ma zamiaru wracać do wspomnianego wątku i rejonu uniwersum.

dishonored_2_powrot
Dishonored 2 ukazało się w 2016 roku

Bakaba zaznaczył również, że jego zespół nigdy nie był firmą koncentrującą się wyłącznie na jednej marce. Nawet jeśli Dishonored nie zostało porzucone, nie jest więc jasne, czy kiedykolwiek powstanie kolejna część.

Źródło: IGN

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

PS Plus: lipiec 2020 - pełna oferta

Aż trzy gry na 10-lecie usługi.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami