Twórcy Ghost of Tsushima inspirowali się pierwszym Red Dead Redemption

Oraz Breath of the Wild.

Tworząc Ghost of Tsushima, studio Sucker Punch wzorowało się między innymi na Red Dead Redemption oraz The Legend of Zelda: Breath of the Wild, przy czym pierwsza z wymienionych gier była główną inspiracją.

- Inspiracją numer jeden było Red Dead Redemption. Nie RDR 2, tylko pierwsza część - wyjaśnia w wywiadzie dla Gaming Bible Nate Fox, reżyser gry. - [Twórcy] zrobili fantastyczną robotę, tworząc opowieść o kowboju wyjętym spod prawa.

- Krajobraz, sposób, w jaki ludzie odzywają się do głównego bohatera, sposób, w jaki się on porusza. To wszystko sprawia, że wczuwasz się w postać - dodaje deweloper, zaznaczając, że Ghost of Tsushima powstało na tym samym „schemacie”, co RDR.

Jeśli chodzi o Breath of the Wild, Fox podziwia sposób, w jaki Nintendo projektem świata podsycało ciekawość u graczy. Sucker Punch w ten sam sposób starało się zaprojektować wyspę Cuszimę.

rdr4
W nowej Zeldzie możemy pójść tam, gdzie tylko prowadzi wzrok

Ghost of Tsushima zadebiutuje 17 lipca, tylko na PS4.

Źródło: Gaming Bible

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami