Minecraft Dungeons - sekretny poziom z krowami, ukryta lokacja

Jak dostać się na mapę z Diablo i znaleźć runy.

W Minecraft Dungeons można dostać się do ukrytego poziomu z krowami, który jest odwołaniem do easter-egga z serii Diablo. Dotarcie do sekretu wymaga jednak znalezienia specjalnych run na każdym poziomie gry.

W tym poradniku podpowiemy ci, gdzie znajduje się wejście do lokacji oraz jak je odblokować.

Lokacja z krowami w Minecraft Dungeons

Sekretny poziom jest dobrze ukryty w obozie, czyli miejscu, do którego trafiasz pomiędzy misjami. Aby jednak odblokować możliwość jego znalezienia, musisz przynajmniej raz ukończyć grę, czyli pokonać ostatniego bossa.

Kiedy spełnisz warunek, w obozie udaj się w kierunku południowo-wschodnim od miejsca, w którym zaczynasz. Omiń dom i idź dalej, a trafisz na ścieżkę, na końcu której umieszczono niekompletny portal do Netheru.

Zwróć uwagę na drzewa na południowym zachodzie. Za liśćmi jest ścieżka, którą bardzo łatwo przeoczyć. Kontynuuj podróż po ścieżce, aż dotrzesz do mostu zwodzonego (1). Aktywuj znajdujący się tu przełącznik, by odblokować skrót do obozu. Teraz jednak udaj się do fortu (2).

krowy1
Źródło: MonkeyKingHero na YouTube

W forcie możesz znaleźć informacje o zdobytych przez ciebie runach, które są niezbędne do odblokowania poziomu z krowami (więcej o runach poniżej).

Na tyłach budynku znajdziesz przycisk (3), który po aktywacji podkreśli wszystkie zdobyte przez ciebie runy. Jeśli to twoja pierwsza wizyta w forcie, nie będziesz oczywiście miał żadnego znaleziska.

krowy2
Źródło: MonkeyKingHero na YouTube

Znajdziesz tutaj też obraz z psem - kiedy wejdziesz z nim w interakcję, zobaczysz podpowiedzi co do lokalizacji run.

Jak znaleźć runy w Minecraft Dungeons

Po ukończeniu kampanii fabularnej Minecraft Dungeons, na każdym poziomie pojawi się ukryta runa. Musisz zebrać wszystkie, by odblokować sekretny poziom z krowami.

Procedura wygląda za każdym razem tak samo: na każdym z poziomów należy znaleźć ukryty przełącznik, który po aktywacji włączy przejście obok. Skorzystaj z niego, a po drugiej stronie znajdź kolejny przełącznik. Wejdź z nim w interakcję, by pokazała się runa.

Teraz wystarczy już tylko podnieść przedmiot. Nie musisz kończyć poziomu, by zachować runę. Po jej zebraniu, możesz w menu wybrać opcję „Powrót do obozu” i wyjść, a następnie spróbować szukać runy na kolejnym poziomie.

Kiedy zgromadzisz wszystkie runy, wróć do opisanego powyżej fortu i skorzystaj z przełącznika na tyłach budynku. Otworzy się przejście, a po drugiej stronie znajdziesz mapę (4). Podnieś ją, by odblokować poziom o nazwie „???”. Możesz się do niego udać z poziomu mapy świata - znajduje się na północy.

krowy3
Źródło: MonkeyKingHero na YouTube

Procedurę otwierania przejścia do sekretnego poziomu przedstawia w swoim materiale MonkeyKingHero:

Co znajduje się w sekretnej lokacji?

Ukryta lokacja to pełnoprawny, sporej wielkości poziom, na którym należy stoczyć bój z hordą grzybo-krów. Po przedarciu się przez nietypowych przeciwników, gracz napotyka bossa, grzybowego potwora.

Początek walki z bossem nie jest trudny. Korzysta tylko z ataku wręcz, który dość łatwo ominąć - wystarczy pozostawać w ruchu.

Kolejna faza jest jednak bardziej wymagająca. Monstrum przyzywa krowy i podpala teren wokół siebie.

Po wygraniu walki otrzymujemy wysokiej jakości wyposażenie i Szmaragdy.

Następnie: Minecraft Dungeons - jak skakać i wejść na górę

Spis treści: Minecraft Dungeons - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Minecraft Dungeons - szybkie zdobywanie Szmaragdów, pieniędzy

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami