Sherlock Holmes: Chapter One opowie o młodym detektywie - gra zmierza na PC, PS5 i Xbox Series X

Oraz konsole obecnej generacji.

Frogwares zapowiedziało Sherlock Holmes: Chapter One, czyli nową grę z tytułową postacią w roli głównej. Premiera w 2021 roku na PC, PS5, Xbox Series X, a także PS4 i Xbox One.

W przeciwieństwie do wcześniejszych odsłon, produkcja opowie o początkach kariery genialnego detektywa. Wcielimy się w 21-letniego bohatera, który przybywa na wyspy Morza Śródziemnego, by rozwikłać zagadkę tajemniczej śmierci własnej matki. W rejonie pod pozorami harmonii i ładu panują jednak korupcja, przestępczość i zbrodnia.

Gra zaoferuje otwarty świat, który - według ujawnionych szczegółów - swobodnie zwiedzimy. W trakcie eksploracji zbierzemy wskazówki, plotki i dowody, które pomogą rozwiązać daną sprawę, przy czym, by zgromadzić niektóre informacje, staniemy przed koniecznością działania w przebraniu.

Do poszczególnych wyzwań podejdziemy na różne sposoby: twórcy wspominają o używaniu „brutalnej siły” oraz korzystaniu ze sprytu. Z tym ostatnim związane będą umiejętności obserwacji, pozwalające wyszukiwać słabe punkty przeciwników i eliminować wrogów za pomocą elementów otoczenia, by Sherlock zachował „czyste ręce”.

sherlock_holmes_chapter_one_01
Zwiedzimy malownicze rejony Morza Śródziemnego

Detektywa wesprze Jon - najlepszy przyjaciel, który jednak nie jestem Johnem Watsonem i skrywa własne tajemnice. Deweloperzy sugerują też możliwość podejmowania wyborów, wpływających na fabułę.

Nazwa projektu - Sherlock Holmes: Chapter One - wskazuje, ze pozycja jest jedynie pierwszą częścią nowego cyklu opowiadającego o znanym śledczym. Dokładna data premiery nie jest jednak znana.

Źródło: Frogwares

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami