Odinstalowanie launchera Minecraft Dungeons może "wyczyścić" cały dysk na PC

Ale nie w wersji z Microsoft Store.

Dzisiaj zadebiutowało Minecraft Dungeons, czyli gra w stylu Diablo na podstawie popularnej produkcji studia Mojang. Okazuje się, że w wersji komputerowej znalazł się błąd, w wyniku którego próba usuniecia programu uruchamiającego tytuł może doprowadzić do „wyczyszczenia” całego dysku na PC.

Warto zaznaczyć, że usterka nie dotyczy edycji dystrybuowanej za pomocą sklepu Microsoft Store (a więc dostępnej w abonamencie Xbox Game Pass), a wydania instalowanego specjalnym launcherem, pobieranym z oficjalnej strony projektu.

W witrynie dedykowanej błędom raportowanym przez graczy, jeden z użytkowników zgłosił, że próba usunięcia wspomnianego launchera zakończyła się skasowaniem wszystkich plików z SSD, na którym zainstalował wcześniej aplikację.

O problemie wiedzą już twórcy. W komunikacie ostrzegli, by pod żadnym pozorem nie odinstalowywać klienta za pośrednictwem funkcji „Dodaj lub usuń programy”. Zaznaczyli jednocześnie, że jeśli jest w wersji 166 lub nowszej, można go usunąć tradycyjnymi metodami.

minecraft_dungeons_izometryczne
Wydarzenia ukazane są w rzucie izometrycznym

Deweloperzy podkreślili, ze pracują nad rozwiązaniem kłopotu. W komentarzach do błędu pojawiła się informacja, że autorzy już opublikowali stosowną aktualizację, ale status usterki nadal wskazuje, że nie została wyeliminowana - radzimy więc zachować ostrożność.

Źródło: Mojang

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami