Minecraft Dungeons - leczenie, odzyskiwanie zdrowia

Jak uzupełniać życie.

Aby utrzymać wysokie zdrowie i leczyć się w Minecraft Dungeons, możesz skorzystać z kilku metod. Wszystkie opisujemy na tej stronie.

Podstawowym sposobem uzupełniania zdrowia jest wypicie mikstury leczącej (1), którą aktywujesz przyciskiem wskazanym pod jej ikoną. Mikstura uzupełnia całe twoje zdrowie, ale zanim będziesz mógł ponownie jej użyć, musisz poczekać na jej „załadowanie” (2). Liczba mikstur jest jednak nieograniczona.

l1
l2

Druga metoda leczenia to konsumowanie jedzenia (3), które wypada ze skrzynek albo wrogów. Jedzenie powoli uzupełnia twoje życie w określonym czasie i jest świetnym uzupełnieniem mikstur. Przykładem jedzenia są chleb, jałbko albo stek.

l3

Uwaga: jedzenia nie możesz przechować w ekwipunku ani przenosić. Przedmiot pozostaje na ziemi, dopóki go nie zjesz. Warto więc pozostawić jedzenie na ziemi, jeżeli zdrowie nie wymaga uzupełnienia. W podbramkowej sytuacji, gdy będziesz musiał się cofnąć, skorzystasz z pożywienia.

Trzeci sposób uzupełnienia zdrowia to artefakty leczące. Niektóre przedmioty mają zdolność leczenia, o których dowiesz się z opisu artefaktu. Przykładem takiego obiektu jest Totem Regeneracji (4).

l4

Spis treści: Minecraft Dungeons - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Minecraft Dungeons - walka z Endermanem

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami