Minecraft Dungeons - Bezimienny, walka z bossem

Jak pokonać przeciwnika.

Bezimienny to jeden z bossów, z którym walczysz pod koniec przygody w Minecraft Dungeons. Stanowi on nie lada zagrożenie, a dodatkowo nie można go pominąć, więc walka z nim jest wymagana.

Na tej stronie dowiesz się, jak pokonać przeciwnika i radzić sobie z atakami dystansowymi oraz armią przyzwanych szkieletów.

Strategia walki z Bezimiennym w Minecraft Dungeons

Bezimienny ma tak naprawdę trzy ruchy w zanadrzu: przyzwanie grupy szkieletów, rzucanie kulami ognia i stworzenie swoich kopii, by otoczyć bohatera i zaatakować go.

minecraft_dungeons_endless_one_2

Aby poradzić sobie z tymi atakami, warto zastosować pewną sztuczkę. Kiedy Bezimienny przestaje się ruszać i „ładuje” swoją laskę, zbliż się do niego i zadaj kilka ciosów wręcz.

Ten sposób nie tylko pozwala ci na zadanie łatwych obrażeń, ale też sprawia, że szkielety, które pojawią się za chwilę, będą w pewnej odległości od ciebie, dając ci szansę na wycofanie się.

Po pojawieniu się szkieletów, zacznij biegać wokół Bezimiennego, ale nie za blisko przeciwnika. Pozwala ci to zarówno omijać ogniste kule, jak i uciekać szkieletom - przy okazji masz też czas na regenerację zdolności.

minecraft_dungeons_endless_one_3

Jeśli dobrze odmierzysz odległość od przeciwnika, szkieletory będą na niego wpadać i zadawać mu dodatkowe obrażenia. O ile nie atakujesz Bezimiennego zbyt wiele razy, możesz kontynuować tę fazę jeszcze przez chwilę.

Następny etap jest nieco trudniejszy. Bezimienny przyzywa bowiem kilka kopii samego siebie, by cię otoczyć. Każda kopia rzuca też ognistą kulą.

Ta faza następuje zazwyczaj po wezwaniu szkieletów, więc upewnij się, że życie postaci jest gotowe na tę część bitwy. Przeciwnik wykona teleport przed tym atakiem, ostrzegając cię, że nadciąga trudny moment.

Najlepiej wykonać unik, aby nie zostać trafionym, ale nie tak łatwo wyczuć moment - dlatego tak ważne jest posiadanie pełnego życia lub mikstury.

minecraft_dungeons_endless_one_4

Po fazie teleportacji, Bezimienny ponownie przyzwie grupę szkieletów. Powróć więc do wcześniejszej strategii i kontynuuj walkę aż do końca.

Następnie: Minecraft Dungeons - walka z Endermanem

Spis treści: Minecraft Dungeons - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Minecraft Dungeons - kupiec wędrowny: kupowanie artefaktów

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami