Skyrim - aktywne efekty postaci, jak sprawdzić

Wzmocnienie, osłabienie i choroby postaci.

W The Elder Scrolls V: Skyrim istnieją dziesiątki najróżniejszych efektów magicznych i fizycznych, które wpływają na sterowaną przez gracza postać. W niniejszym rozdziale wyjaśniamy, gdzie można je sprawdzić.

Wszystkie utrzymujące się na postaci efekty sprawdzimy w menu postaci. W tym celu wciskamy klawisz TAB (przyciski B i „kółko” dla konsol Xbox i PlayStation), a następnie przechodzimy do sekcji Magia (naciskamy w lewo). System menu postaci wyjaśniamy w rozdziale menu postaci: jak włączyć i używać.

W nowo otwartej karcie przechodzimy na sam dół i otwieramy zakładkę Aktywne efekty (1).

033

To tutaj znajdują się wszystkie efekty oddziałujące na postać, które dzielą się na:

  • Efekty pozytywne - zawsze oznaczone są białym kolorem i oferują pewną formę wzmocnienia postaci, jak zwiększenie atrybutów, poprawę ich regeneracji czy wzrost odporności na magię. Oferowane są przez przedmioty, mikstury i umiejętności.
  • Efekty negatywne - te z kolei oznaczone są na czerwono. Tutaj znajdziemy różne osłabienia, które zmniejszają skuteczność postaci, jak i wszelakie trapiące ją choroby. Warto pamiętać, iż choroby jako jedyne nie znikną samoistnie - konieczne będzie wypicie odpowiedniej mikstury bądź skorzystanie z kapliczki dowolnego bóstwa (te znaleźć można w miastach i podziemiach).
  • Efekty krótkotrwałe - jeśli efekt pochodzi od zdolności wroga, mikstury bądź jedzenia, będzie miał ograniczony czas trwania. Informacje o pozostałym czasie znajdziemy w prawym dolnym rogu ekranu danego efektu (2). Pozostałe efekty trwają tak długo, jak założone są przedmioty, aktywna jest umiejętność bądź trwa choroba.

W oknie tym prócz opisów samych efektów znajdziemy także ich źródło. By je sprawdzić, wystarczy wybrać konkretny efekt - jego źródło (3) pojawi się nad opisem samego efektu. Dzięki temu można w prosty sposób dowiedzieć się, skąd pochodzi uciążliwe osłabienie postaci, i się go pozbyć.

034

Następnie: Skyrim - magia: odzyskiwanie i zwiększenie poziomu

Spis treści: Skyrim - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Skyrim - rzucanie zaklęć: jednoręczne i oburęczne, maksymalizacja

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami