Pasjans z Windowsa obchodzi 30. urodziny

Jedna z najpopularniejszych gier Microsoftu.

Dzisiaj świętuje nie tylko Pac-Man - mija właśnie 30 lat od premiery Microsoft Solitaire, czy cyfrowej adaptacji pasjansa, którą firma dołącza do własnego systemu operacyjnego.

Gra zadebiutowała 22 maja 1990 roku jako część składowa Windowsa 3.0. Co ciekawe, dodając produkcję koncern z Redmond chciał zapewnić użytkownikom nieobeznanym z komputerami element znany z rzeczywistości.

Za powstanie klasycznego pasjansa odpowiada Wes Cherry - stażysta, który dołączył do Microsoftu w 1988 roku. Firma przekonuje, że każdego dnia rozgrywanych jest 100 milionów sesji, a w ciągu minionych 10 lat tytuł uruchomiło pół miliarda użytkowników.

Pozycja do dzisiaj dodawana jest do Windowsów, ale od jakiegoś czasu wchodzi w skład Microsoft Solitaire Collection - pakietu zróżnicowanych mini-gier. Co ciekawe, koncern rozbudował projekt o punkty doświadczenia, a nawet transakcje cyfrowe.

W związku z okrągłą rocznicą, Microsoft przygotował nietypowe wyzwanie. Firma chce ustanowić rekord Guinnessa w liczbie meczy rozegranych jednego dnia i zaprasza fanów do zabawy. Pasjans dostępny jest nie tylko na PC, ale też urządzeniach z iOS i Androidem.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami