Pac-Man ma 40 lat. Sztuczna inteligencja Nvidii odtworzyła oryginalną wersję gry

Bez użycia podstawowego silnika.

Dzisiaj mija 40 lat od pierwszych publicznych testów Pac-Mana - popularnej produkcji z automatów o zjadaniu kulek i unikaniu duchów. Z tej okazji sztuczna inteligencja Nvidii - o nazwie GameGAN - odtworzyła oryginalną wersję gry.

AI przygotowało działającą produkcję bez użycia podstawowego silnika. Wszystkie elementy wygenerowała więc wyłącznie sztuczna inteligencja, którą wcześniej jednak odpowiednio „wytrenowano”, dostarczając 50 tysięcy poziomów z dotychczasowych edycji tytułu.

GameGAN składa się z dwóch współzawodniczących ze sobą sieci neuronowych - generatora i dyskryminatora - uczących się tworzyć treści, które są zbliżone do oryginału. Przedstawiciele Nvidii podkreślają, że to pierwszy system, który naśladuje silnik gry.

Firma ma nadzieję, że sztuczna inteligencja mogłaby przyspieszyć prace nad projektami poprzez automatyczne generowanie nowych etapów. Przekonuje, że możliwe jest, by odtworzyła reguły jazdy samochodem czy zasad fizyki na bazie oglądanych wcześniej nagrań.

pac_man__urodziny
40 lat Pac-Mana

Pac-Man autorstwa GameGAN ukaże się w 2020 roku, choć dokładnej daty premiery nie ujawniono. Gra będzie dostępna za pośrednictwem witryny AI Playground, gdzie zbierane są dema powstałe z użyciem sztucznej inteligencji.

Źródło: Nvidia

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami