"Wypuścić ryby!" - PETA zorganizowała protest w Animal Crossing

I zachęca graczy do podobnego postępowania.

Walcząca o prawa zwierząt organizacja PETA przeprowadziła wirtualny protest w Animal Crossing: New Horizons, sugerując, że zwierzęta przetrzymywane w muzeum w grze powinny zostać wypuszczone.

W najnowszej odsłonie serii gracze mogą chwytać owady i inne zwierzęta oraz łowić ryby, a następnie wystawiać je w dowolnym miejscu w akwariach i terrariach lub przekazywać do muzeum, które pełni też rolę ogrodu zoologicznego.

Na Twitterze i TikToku organizacji pojawiło się nagranie, w którym postacie kierowane przez przedstawicieli PETA stoją obok banerów z napisem „Ryby powinny być w oceanie”. Wchodzą też do muzeum i „wykrzykują” hasło „Opróżnić zbiorniki!” na czacie tekstowym.

Nagraniu towarzyszy też podpis o treści „Blathers [właściciel muzeum w grze - red.] zachęca graczy do wydobywania ryb z ich naturalnego środowiska, by zamknąć je w malutkich zbiornikach. Dość tego”.

a2
Według PETA, ryby w New Horizons mają za mało przestrzeni

Krótki filmik zwieńcza napis „Powiedzcie Blathersowi, żeby opróżnił zbiorniki!”. Nie jest jasne, czy PETA faktycznie protestuje przeciwko mechanizmom Animal Crossing: New Horizons, czy tylko zwraca uwagę na problem w realnym świecie.

Reklama

Skocz do komentarzy (6)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (6)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami