Skyrim - kondycja, wytrzymałość: odnowa i zwiększanie

Zielony pasek staminy.

Jednym z trzech głównych atrybutów w grze The Elder Scrolls V: Skyrim - obok Zdrowia i Magii - jest Kondycja. Jest to nic innego jak wytrzymałość fizyczna postaci, pozwalająca na szybsze poruszanie się i wyprowadzanie mocniejszych ataków. W niniejszym rozdziale wyjaśniamy, w jaki sposób działa Kondycja, na co wpływa, a także jak ją odnawiać i zwiększać.

Kondycja postaci w Skyrim reprezentowana jest przez zielony pasek (1) u dołu ekranu - pojawia się on w momencie, gdy biegniemy sprintem czy wykonujemy potężne ataki. Do tych celów właśnie jest wykorzystywany - jeśli przytrzymamy klawisz Alt (LB i L1 dla konsol Xbox i PlayStation) podczas poruszania się do przodu, postać pobiegnie sprintem.

018

Potężne ataki wyprowadza się z kolei przy pomocy broni białej - tak jednoręcznej, jak i dwuręcznej - i gołych pięści. Aby je wykonać, należy przytrzymać klawisz odpowiedzialny za atak (lewy bądź prawy przycisk myszy - klawisze LT/RT bądź L2/R2 w przypadku konsol). Zajrzyj do naszego poradnika o walce wręcz, żeby wszystkiego się dowiedzieć.

Zarówno sprint jak i wyprowadzanie potężnych ataków uszczupla wspomniany pasek Kondycji - w przypadku potężnych ataków wpływa na to przede wszystkim rodzaj broni, z której korzystamy.

Kondycja - zwiększanie i odnowa

Jak w przypadku Magii i Zdrowia, postać rozpoczyna przygodę ze 100 punktami Kondycji. Te zwiększać można na trzy sposoby, mianowicie:

  • Awans na wyższy poziom - gracz może wtedy zwiększyć poziom Kondycji o 10 punktów, co także podnosi maksymalny udźwig postaci o 5 punktów.
  • Przedmioty - zbroje i amulety pozwalają na uzyskanie premii do 40 punktów. Efekty utrzymują się tak długo, jak postać nosi dane przedmioty.
  • Mikstury - spożycie mikstury zapewnia identyczny bonus jak w przypadku przedmiotów, jest on jednak ograniczony czasowo.

Ze wszystkich trzech atrybutów Kondycja odnawia się najszybciej - 5% maksymalnej Kondycji na sekundę jeśli postać nie bierze udziału w walce, 1,75% w trakcie walki.

Tak jak maksymalny poziom Kondycji, tak jej szybkość regeneracji zwiększyć można przy pomocy przedmiotów i mikstur. Co więcej, w drzewku Lekki Pancerz znaleźć można umiejętność Kroczący wśród wichrów - jej odblokowanie zaoferuje 50% premię do odnowy Kondycji, pod warunkiem, iż postać nosić będzie lekki pancerz na głowie, torsie, rękach i nogach.

Następnie: Skyrim - handel i sklepy: kupowanie, sprzedawanie przedmiotów

Spis treści: Skyrim - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Skyrim - walka łukiem, typy i strzały

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami