Saints Row: The Third Remastered - premiera i najważniejsze informacje

Historia, gameplay, nowości.

Szalone i wybuchowe Saints Row: The Third Remastered to odświeżona wersja produkcji, która niemal dekadę temu odmieniła oblicze cyklu studia Volition.

To gra dla miłośników luźnej, nieskrępowanej realizmem rozgrywki w otwartym świecie. Od początku cała metropolia staje przed nami otworem, więc możemy poświęcić się beztroskiej zabawie.

Produkcja oferuje możliwość gry kooperacyjnej - w ten sposób można ukończyć cały główny wątek fabularny. Wydanie Remastered zawiera też niemal wszystkie opublikowane po premierze oryginału dodatki DLC.

  • Premiera: 22 maja 2020
  • Platforma: PS4, Xbox One, PC
  • Gatunek: akcja, TPP, otwarty świat
  • Wersja językowa: polska (napisy)
  • Producent: Volition
  • Wydawca: Koch Media Poland

Premiera

Saints Row: The Third Remastered debiutuje 22 maja i trafi na PC, PS4 i Xbox One. Komputerowa wersja będzie na początku dostępna wyłącznie w sklepie Epic Games Store.

W sprzedaży dostępna jest tylko jedna wersja gry. Zarówno na PC i konsolach cena na premierę wynosi ok. 169 zł.

Zobacz: Saints Row: The Third Remastered - cena i preorder

Fabuła, świat gry i rozgrywka

Mimo że głównym założeniem gry jest sianie chaosu i po prostu dobra zabawa, nie mogło zabraknąć fabuły i kontynuacji wątku Świętych. Pięć lat po wydarzeniach z drugiej części gry, Saints są już grupą nie tylko przestępczą, ale również medialną i konsumencką.

Bohaterom na drodze staje Syndykat - międzynarodowa organizacja, do której należy kilka wrogich gangów. Zadaniem graczy jest przeszkodzenie Syndykatowi w zniszczeniu imperium wybudowanemu przez Świętych.

s8

Akcja gry rozgrywa się w mieście Steelport, wzorowanym po części na Nowym Jorku. To tam stworzona przez gracza w edytorze postać będzie mierzyć się w trzema gangami: specjalizującą się w haraczach Jutrzenką, umięśnionymi zapaśnikami Luchadores i hakerami Deckers.

Jeśli chodzi o rozgrywkę, to serię Saints Row często określa się mianem „szalonego klona GTA” - nie inaczej jest w tym przypadku. Trafiamy do sporej wielkości miasta, które możemy swobodnie eksplorować, wykonując kolejne misje czy po prostu siejąc chaos na ulicach.

Grę wyróżnia jednak swobodne podejście i humor - często czarny i nieco nieprzyzwoity. W jednej z misji jeździmy przykładowo po mieście z tygrysem jako pasażerem. Nie brakuje też szalonych zadań, jak wyzwania polegające na osiągnięciu jak najdotkliwszych zniszczeń miasta przed upływem określonego czasu.

s5

Saints Row: The Third zaprojektowane jest tak, by zapewniać jak największą radość. Do samochodów wsiadamy w mgnieniu oka (również do aut prowadzonych przez inną osobę - natychmiast ją wykopując), a pojazdy są podatne na eksplozje, wywołujące reakcje łańcuchowe.

Ulepszenia i zmiany graficzne

Saints Row: The Third Remastered to nie tylko tekstury w wyższej rozdzielczości. Przede wszystkim, studio Violition na nowo zaprojektowało wszystkie samochody, bronie, kluczowe postacie i większość budynków. Twórcy stworzyli modele od podstaw, zwiększając między innymi liczbę poligonów, z których się składają.

Zachowano przy tym charakterystyczne cechy wyglądu bohaterów i obiektów, aby nie odbiegały od pierwowzorów, a jedynie uzupełniały je o detale. Dzięki temu remaster jest wierny oryginałowi i jest gratką dla fanów serii.

s2

Steelport jest teraz znacznie żywsze. Na chodnikach zobaczymy większą liczbę postaci niezależnych, a ulice i parkingi są gęściej usiane samochodami. Pozwala to tworzyć ogromne korki i wybuchowe reakcje łańcuchowe.

Do tego nowy system oświetlenia z renderingiem bazującym na fizyce i globalną iluminacją, nowe metody okluzji otoczenia, usprawnienie wszystkich efektów, zwiększone pole widzenia i rozmycie w ruchu i realistyczniejsze odbicia - między innymi w kałużach.

Wiele podstawowych przedmiotów i ozdób w mieście otrzymało nie tylko nowe tekstury, ale również bardziej szczegółową geometrię.

s6

Wszystkie pory dnia również zostały zremasterowane przy użyciu nowego systemu oświetlenia, podkreślając ich nastrój i odróżniając od pozostałych.

Na konsolach gra działa w 30 FPS, na PC jest oczywiście obsługa większej płynności.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami