The Last of Us 2 - walka, większe lokacje i ulepszone skradanie. Twórcy o nowościach w rozgrywce

W materiale wideo.

Sony opublikowało kolejny film, w którym twórcy The Last of Us 2 opowiadają o różnych aspektach gry. Tym razem deweloperzy przybliżyli nowości w rozgrywce.

Autorzy podkreślają, że mechanizmy zabawy i fabuła są ze sobą ściśle powiązane. Przygotowano takie rozwiązania, by pozwalały graczom poczuć atmosferę napięcia i nieustannego zagrożenia, których doświadcza Ellie w nieprzyjaznym świecie.

Rozgrywka częściowo bazuje na systemach z poprzednich części, ale została zmodyfikowana z uwzględnieniem faktu, że bohaterka jest mniejsza i zwinniejsza od Joela z pierwszej odsłony. Ulepszono na przykład uniki, które umożliwią teraz skuteczniej ominąć ciosy wroga i wyprowadzić kontratak, a nawet zbiec z pola walki.

Podobnie jak w Uncharted 4, pojawią się większe i bardziej otwarte etapy, na których twórcy umieszczą opcjonalne sekwencje ze scenami fabularnymi i walkami. Wspomniane treści rozszerzą przygodę, choć autorzy są świadomi, że nie każdy gracz odnajdzie je wszystkie.

tlou2_lokacje_otwarte
Niektóre lokacje będą większe

Udoskonalono też skradanie - Ellie może czołgać się w gęstej trawie i chować się pod autami. W pozycji leżącej postać potrafi skorzystać ze wszystkich posiadanych broni i przedmiotów. Do tego nieobecna w oryginale opcja skakania. The Last of Us 2 zadebiutuje 19 czerwca na PS4.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami