Skyrim - zdrowie: leczenie, odzyskiwanie, jak zwiększyć życie

Czerwony pasek.

Zdrowie to jeden z atrybutów, którymi opisane są postacie w The Elder Scrolls V: Skyrim. Dowiesz się tutaj, jak zwiększyć poziom zdrowia i jak się leczyć.

Zdrowie to nic innego jak punkty zdrowia postaci. Reprezentują całkowitą ilość obrażeń, które postać może otrzymać, zanim zostanie powalona i/lub zabita. Aktualny stan zdrowia postaci podejrzeć można przy dolnej krawędzi ekranu (w czasie walki), bądź wchodząc do zakładki Umiejętności. Przedstawiony jest on za pomocą czerwonego paska (1).

015

Zwiększanie poziomu zdrowia

Postać gracza rozpoczyna przygodę ze 100 punktami zdrowia. Te zwiększać można na kilka sposobów:

  • Przy awansie na wyższy poziom - każdy awans pozwala dodać 10 punktów zdrowia postaci.
  • Poprzez przedmioty - elementy wyposażenia, a dokładniej pierścienie i amulety, pozwalają uzyskać premię od kilku do nawet kilkudziesięciu punktów zdrowia za sprawą efektu „Premia do zdrowia”.
  • Dzięki miksturom - uzyskiwany efekt podobny jest jak w przypadku premii od przedmiotów, jednak utrzymuje się od kilkudziesięciu do kilkuset sekund, w zależności od skonsumowanej mikstury.

Leczenie

Postać regeneruje utracone punkty zdrowia automatycznie. Jeśli nie bierzesz udziału w walce, odnawiać będziesz 0,7% całkowitej ilości punktów zdrowia - wartość ta spada do 0,49% w trakcie walki.

Regenerację zwiększyć można - wzorem ogólnego poziomu zdrowia - poprzez przedmioty i mikstury. Można też odnowić zdrowie natychmiast dzięki miksturom uzdrawiającym, jedzeniu i zaklęciom z drzewa Przywracanie.

Następnie: Skyrim - mapa świata

Spis treści: Skyrim - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Skyrim - udźwig: jak zwiększyć i przenosić więcej przedmiotów

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami