Skyrim - magia: odzyskiwanie i zwiększenie poziomu

Niebieski pasek na ekranie.

Punkty magiczne postaci występują pod różnoraką nazwą w grach RPG. W świecie The Elder Scrolls V: Skyrim jest to po prostu Magia. Z tego rozdziału dowiesz się, do czego ona służy, jak ją odnawiać i zwiększać jej poziom.

Dzięki punktom magii postacie mogą korzystać z najróżniejszych zaklęć. Aktualny poziom Magii postaci reprezentowany jest przez niebieski pasek (1), który pojawia się w momencie rzucania zaklęć - podejrzeć można go też na ekranie umiejętności.

016

Punkty many w Skyrim działają w prosty sposób - w momencie rzucenia jakiegokolwiek zaklęcia, postać utraci po prostu określoną ilość tych punktów. Jeśli jednak postać nie dysponuje wymaganą ilością Magii, zaklęcia nie będzie dało się rzucić - a gracz usłyszy charakterystyczny dźwięk. Koszt w punktach Magii (2) podejrzeć można w opisie dowolnego zaklęcia

017

Regeneracja i zwiększanie poziomi Magii

Większość klas w Skyrim rozpoczyna rozgrywkę ze 100 punktami Magii. Wyjątkiem są tutaj Elfy wysokiego rodu - otrzymują oni na start premię +50 Magii. Pulę punktów Magii postaci zwiększyć można na kilka sposobów, mianowicie:

  • W momencie awansu na wyższy poziom - gracz może wtedy zwiększyć poziom Magii o 10 punktów.
  • Za sprawą przedmiotów - diademy, kaptury magiczne i niektóre amulety pozwalają zyskać premię od 20 do 70 punktów Magii. Efekt utrzymuje się tak długo, jak długo postać wyposażona jest w przedmiot.
  • Za sprawą mikstur - efekty podobne jak przy wykorzystaniu przedmiotów, utrzymują się jednak maksymalnie kilkanaście minut.

Jeśli chodzi o regenerację, postać odnawia 3% maksymalnej Magii na sekundę, pod warunkiem, iż pozostaje poza walką - w walce wartość ta spada do 1%. Szybkość regeneracji zwiększyć można za pomocą przedmiotów, jak i mikstur. Dla przykładu, przy 100% premii postać odzyskiwać będzie 6% Magii poza walką i 2% w walce.

sk1

Prócz regeneracji, postać wyposażona może zostać w przedmioty oferujące zmniejszenie kosztu rzucenia czaru danej szkoły magii (bądź zaklęć w ogóle). W każdej ze szkół magii znaleźć można też stosowne umiejętności, które pozwalają zmniejszyć koszt zaklęcia danego poziomu o połowę.

W przypadku drzewka Przywracanie będą to zdolności Nowicjusz - przywracanie, Uczeń - przywracanie, Czeladnik - przywracanie, Ekspert - przywracanie i Mistrz - przywracanie, odpowiednio dla zaklęć poziomów nowicjusz, uczeń, czeladnik, ekspert i mistrz.

Dzięki temu zwiększyć można liczbę zaklęć, którą będzie dało się rzucić, zanim pula Magii postaci się wyczerpie. By zmaksymalizować efekty, należy rzecz jasna połączyć wszystkie składowe, zwiększając poziom i regenerację Magii i zmniejszając koszt zaklęć.

Następnie: Skyrim - walka i eksploracja

Spis treści: Skyrim - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Skyrim - walka łukiem, typy i strzały

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami