Mafia 2 - Rozdział 5: Piła

MG42, strzelanina i odwożenie rannego.

Po udanym napadzie na jubilera wrócisz do mieszkania, a kolejnego dnia rozpocznie się nowy rozdział. Tradycyjnie, po przebudzeniu i scence ubierz się i idź w stronę garażu z wozem, jak zwykle. Tym razem zobaczysz tam jednak pewną niecodzienną sytuację.

Przyjaciółka Joe zostaje zaczepiona. Podejdź do mężczyzny (1), a po chwili zacznie się bójka. Gdy znokautujesz awanturnika, po rozmowie możesz iść po własne auto - tak jest, niespodzianka - jedź do znanej knajpy, by spotkać się z współpracownikami.

r51

W knajpie obejrzysz dłuższą scenkę, po której musisz wracać do auta i jechać do wyznaczonego celu. Dotrzesz do alejki, w której musisz wejść do sklepu z bronią (2). W środku porozmawiasz z właścicielem i odbierzesz karabin. Potem musisz zapakować skrzynię do wozu przed wejściem (3).

r52

Wsiadaj do nowego samochodu i jedź do kolejnego celu, już ostatniego. Ważne - nie śpiesz się. Wóz prowadzi się niezbyt dobrze, a nie możesz na siebie ściągnąć uwagi policji. Gdy dotrzesz na Mary Lane 233, zacznie się scenka. Od razu po niej musisz strzelać do wrogów na dole (4) z ciężkiego karabinu MG42. Możesz też zniszczyć samochody.

r53

Automatycznie puścisz broń - biegnij za towarzyszami po schodach na podwórze i do drugiego budynku. Po drodze możesz podnieść amunicję lub broń wrogów. W środku zobaczysz uciekającego Słoninę (5), to wasz główny cel, ale nie możesz go zranić. Uważaj więc na innych wrogów. Chowaj się za kolumnami i patrz na minimapę, która pomoże ci zorientować się, gdzie są przeciwnicy.

r54

Przedrzyj się przez wrogów do końca i idź po schodach po prawej - tam też zabij wrogów. Później przejdź na kolejne piętro i przebij się na drugą stronę. Schowaj się za kolumną i poczekaj, aż winda zjedzie na twój poziom - pozbądź się przeciwników, możesz też zabrać ich broń. Znajdziesz tu strzelby i Thompsony. Potem sam wsiadaj do windy i jedź wyżej.

Po wyjściu z windy idź prosto i uważaj na metalową bramę, bo zostaniesz ostrzelany zza niej. Chowaj się za skrzynią i pozbądź się przeciwników - uważaj, bo są też po prawej stronie (6). Po drugiej stronie pomieszczenia idź na piętro wyżej. Tam pokonasz jeszcze dwóch wrogów, a podchodząc dalej aktywujesz scenkę.

r55

Po niej musicie wracać na dół - idź pierwszy, tą samą drogą. Musisz tylko unikać ognia. Patrz na minimapę, by wiedzieć, gdzie czekają wrogowie - nie będzie ich jednak dużo. Wyjdziecie na zewnątrz pobocznym wyjściem. Wsiądź do auta i przejeżdżająć przez płoty dostań się na ulicę. Musisz teraz jak najszybciej dojechać do celu - choć uważaj i przyspieszaj tylko na długich prostych, a nie przed zakrętami.

Gdy dotrzesz do celu, lekarz przyjmie rannego. Ty możesz tylko wracać do domu, by zakończyć rozdział.

Następnie: Mafia 2 - Rozdział 6: Dobrze spędzony czas

Spis treści: Mafia 2 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Mafia 2 - Rozdział 4: Prawo Murphy'ego

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami