11 niebezpiecznych faktów o Saints Row: The Third Remastered

Co ciekawego w odświeżonej wersji gry?

Już 22 maja wrócimy do nieograniczonego szaleństwa i masowej rozwałki w odświeżonej wersji Saints Row: The Third. Najwyższa pora, by poznać najważniejsze fakty i ciekawostki o grze.

Zamieściliśmy tu informacje o usprawnieniach graficznych i kluczowych założeniach remastera. Co pozostaje niezmienione, a które elementy otrzymały nowe życie? Wszystkiego dowiesz się z tego zestawienia.

1. Od wydania oryginału minęło prawie 9 lat

Saints Row 3 zadebiutowało w listopadzie 2011 roku na PC, PS3 i Xbox 360. W międzyczasie ukazało się też Saints Row 4, ale to właśnie trzecia część, zdaniem studia Violition, jest najbliższa sercom fanów. Czy tak wiele czasu, który minął od premiery gry, pozwoli nadal cieszyć się rozrywką w remasterze? Wszystko wskazuje na to, że tak właśnie będzie.

2. Remastered bez złych dodatków

Do pakietu nie dołączyły DLC, które - zdaniem graczy - zamiast poprawiać, psuły zabawę. Otrzymujemy więc trzy rozszerzenia z dodatkowymi misjami i ponad 30 mniejszych DLC, czyli stroje, pojazdy, postacie dla gangu i bronie.

s3

3. Nowi starzy znajomi

Wszystkie postacie kluczowe dla fabuły stworzono od nowa. Oznacza to, że twórcy nie tylko przygotowali nowe tekstury, ale przeprojektowali modele bohaterów, dodając detale, ale zachowując charakterystyczne cechy, które zostały w pamięci graczy. Przeróbce poddano też przedstawicieli gangów oraz funkcjonariuszy policji czy sił specjalnych.

s2

4. Szalona opowieść pozostaje niezmieniona

Wersja Remastered oferuje tę samą linię fabularną bez zmian. Akcja rozgrywa się więc pięć lat po wydarzeniach z Saints Row 2 - Święci są już silną organizacją z własną marką, ale na drodze do całkowitej dominacji napotykają opór Syndykatu. Międzynarodowa grupa przestępcza chce, aby Saints się poddali, a zadaniem gracza jest przejęcie miasta Steelport. Zadanie nie jest jednak łatwe, bo do Syndykatu należą trzy gangi: specjalizująca się w wymuszeniach Jutrzenka, zapaśnicy Luchadores oraz hakerzy Deckers.

5. Wszystkie samochody, pojazdy i bronie mają nowe, odświeżone wersje

Modele są stworzone od podstaw, tak samo jak w przypadku postaci. Niemal wszystkie budynki mają natomiast poprawioną geometrię i zwiększony poziom detali.

sr3

6. Wygląda znajomo

Miejscem akcji jest Steelport, wzorowane na Nowym Jorku. To uprzemysłowione miasto podzielono na cztery dystrykty. Gracz w pewnym stopniu ma wpływ na wygląd metropolii. W zależności od podejmowanych decyzji niektóre elementy zmieniają się. Steelport z czasem nosi też coraz więcej znamion destrukcyjnej natury Świętych.

sr1

7. Romantycznie i zabójczo - pory dnia są całkowicie przerobione i mają ulepszone oświetlenie

Miasto zmienia się w zależności od godziny. Twórcy zmienili też „nastrój” pór dnia, by stworzyć między nimi większą różnorodność. Od nowa zaprojektowano też niebo.

s4

8. „Przesadnie, ale realistycznie”

To hasło, którym kierowało się studio Violition w trakcie prac nad remasterem. Przesada tyczy się oczywiście chaosu i absurdalnego humoru Saints Row: The Third, a realizm - nowej szaty graficznej.

sr6

9. Efekty wizualne również są „Remastered”

Eksplozje i ogień to ważne elementy Saints Row: The Third, więc większość efektów w grze przerobiono na nową wersję, ulepszono tekstury i dodano efekty cząsteczkowe. Dotyczy to dymu z ognia, dymu z samochodów, wybuchów, ognia i efektów wystrzałów z broni.

sr2

10. Nowe twarze na ulicach

Twórcy przerobili 35 wybranych przechodniów, by dorównywali jakością innym postaciom niezależnym w grze.

sr4

11. Rozwałka w kooperacji

Saints Row: The Third Remastered zaoferuje tryb sieciowej kooperacji, więc masowe zniszczenie można przeprowadzać ze zdwojoną siłą, wraz ze znajomym.

sr5

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami