TVP wykorzysta Unreal Engine - w studiu prognozy pogody

Z gier do telewizji.

Telewizja Polska poinformowała, że w tym tygodniu rozpocznie nadawanie prognozy pogody z wirtualnego studia, które powstało w oparciu o znany z gier silnik Unreal Engine.

Programy, w których zastosowano rozwiązanie opracowane przez Epic Games, będą emitowane na antenie TVP Info, a także przy okazji „Wiadomości” w TVP1 i „Panoramy” w TVP2. Obecnie trwają pierwsze próby przed planowanym debiutem.

- Czegoś takiego nie ma nikt. Prognoza będzie nadawana teraz w nowoczesny, ultra realistyczny sposób. Jesteśmy pierwszym w Polsce nadawcą, w tej skali wykorzystującym tę technologię - mówi Jarosław Olechowski, dyrektor telewizyjnej Agencji Informacyjnej, w rozmowie z Wirtualne Media.

tvp_unreal
Prognoza pogody na Unreal Engine

Co ciekawe, za przygotowanie nowego studia odpowiada Platige Image, czyli polski zespół znany z wyprodukowania szeregu zwiastunów, materiałów i animacji do gier, w tym do serii Wiedźmin od CD Projektu. Firma już wcześniej współpracowała z TVP.

Źródło: Wirtualne Media

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami