Mafia 2 - Poradnik, Solucja

Opis przejścia, wszystkie misje, mechanika.

Witamy w poradniku do gry Mafia 2 Definitive Edition (Edycja Ostateczna), przygotowanym z okazji premiery odświeżonej wersji kultowej produkcji.

Znajdziecie tutaj pełny opis przejścia gry, więc żadna misja czy wyzwanie nie będą stanowić żadnego problemu. Wskazujemy najlepsze rozwiązania we wszystkich etapach oraz sekrety i znajdźki.

Opisujemy też mechanikę gry Mafia 2 i odpowiadamy na ewentualne pytanie związane z rozgrywką - walką, prowadzeniem samochodu, policją i innymi elementami. Życzymy udanej zabawy!

Poradnik i wskazówki do Mafia 2

W tej sekcji umieszczamy wskazówki, dzięki którym szybko zrozumiesz i przyswoisz wszystkie zasady rozgrywki.

Wkrótce aktualizacja.

Opis przejścia

Jeśli masz problem z ukończeniem misji, skorzystaj z poniższej solucji. wszystkich misji w Mafii 2. Gra ma liniową strukturę, ale niektóre zadania mogą sprawiać problemy.

Wkrótce aktualizacja.

Znajdźki i sekrety

Empire Bay skrywa trochę przedmiotów do odnalezienia. W Mafii 2 możemy zbierać egzemplarze magazynu Playboy, a także mnóstwo plakatów z wizerunkami poszukiwanych przestępców. Tutaj wskazujemy, gdzie je znaleźć.

Wkrótce aktualizacja.

Interfejs i ikony na ekranie

Interfejs w Mafii 2 jest skromny i prosty. Na ekranie nie mamy zbyt wielu informacji, dzięki czemu nie mamy wrażenia zbytniego natłoku różnych elementów HUD-a. Poniżej wyjaśniamy znaczenie każdej ikony i oznaczeń.

hud

1 - wybrana broń oraz liczba pocisków.
2 - minimapa / radar.
3 - po prawej stronie minimapy znajduje się pasek zdrowia.
4 - tu pojawia się status Wanted (Poszukiwany), gdy szuka cię policja.

Mafia 2 - porady ogólne

- Celuj w głowy. To standardowa porada w każdej grze z bronią palną, ale w tym przypadku jest o tyle istotna, że w Mafii 2 obrażenia od pocisków są spore. Możemy szybko zginąć, a strzał w głowę wroga zabija go od razu. Więc im szybciej pozbędziemy się przeciwnika, tym mniejsza szansa, że zdąży nas zranić.

- Graj ostrożnie. Ta rada wiąże się z poprzednią. Nie szarżuj podczas wymian ognia, trzymaj się osłon. Patrz uważnie, kiedy możesz się wychylić, by wycelować. Ostrożnie jeździj też autami. Naprawa kosztuje, a mocno zepsute wozy gorzej jeżdżą.

- Zabieraj broń wrogom. Często będziesz wyposażony wyłącznie w pistolet. W takich wypadkach warto przyglądać się wrogom. Patrzeć, którzy mają karabiny czy strzelby i później zabierać nową broń dla siebie, gdy pozbędziemy się przeciwników.

- Zignoruj realistyczny model jazdy. Możesz taki wybrać w opcjach, ale jest on na dłuższą metę irytujący. Najmniejszy błąd wprowadza auto w poślizg, co nie jest zbyt przyjemne, gdy musimy na przykład uciekać przed policją. Włączenie tego trybu nie oferuje żadnych korzyści w postaci osiągnięć.

- Nie kradnij samochodów, w których siedzą kierowcy. Możesz oczywiście, w stylu GTA, wyrzucić kogoś z auta i nim odjechać, ale wtedy często musisz jeszcze bić się z kierowcą. W międzyczasie na miejsce może wpaść policja... więc po co ryzykować?

- Nie przejmuj się, jeśli pominiesz jakąś znajdźkę na terenie dostępnym tylko w misji fabularnej. Każde zadanie można powtwórzyć z poziomu głównego menu.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami