Mafia 2 - policja, łamanie prawa

Dlaczego policja zaczyna pościg.

Policja w grze Mafia 2 wybacza nieco mniej błędów niż typowi przedstawiciele służb porządkowych w GTA czy innych podobnych grach. Tutaj musimy bardziej uważać, by się nie narazić.

Uwagę policji zwróci (poza oczywistymi przestępstwami takimi jak kradzież czy zabójstwo):

  • zderzenie się z innymi pojazdami
  • wszczęcie bójki na ulicy
  • przekroczenie prędkości
  • przejechanie na czerwonym świetle

Ucieczka nie jest oczywiście jedynym wyjściem - możesz poczekać i zapłacić mandat lub zaoferować policjantowi łapówkę. O ile nie popełniłeś zbyt wielu przestępstw.

Kiedy uciekasz i policja cię szuka, pasek poszukiwania (1) będzie się zapełniał, kiedy będziesz mijał radiowóz (2). Staraj się więc szybko go wyprzedzić lub wybrać inną drogę.

policja

Warto też zwrócić uwagę, że poszukiwany może być sam bohater, co jest oznaczone ikoną plakatu Wanted (3), ale poszukiwane może być też auto - wtedy widzimy tablicę rejestracyjną (4).

Status Wanted może przeszkodzić w wykonaniu niektórych misji, ale na ogół pozwala normalnie kontynuować grę. Lepiej jednak się go pozbyć. Ten aspekt opisujemy na oddzielnej stronie: Mafia 2 - jak stracić status Wanted (Poszukiwany).

Następnie: Mafia 2 - jak stracić status Wanted (Poszukiwany)

Spis treści: Mafia 2 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Mafia 2 - jak zapisać grę, save

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami