Mafia 2 - jazda samochodem, przepisy drogowe

Jeżdżenie zgodnie z prawem. Tryb realistyczny.

Jazda samochodem w grze Mafia 2 wymaga od nas więcej cierpliwości i ostrożności niż w wielu innych grach. Możemu tu bowiem złamać prawo i zwrócić na siebie uwagę policji.

Zresztą jest też inny powód - wypadki naprawdę potrafią zepsuć nasze auto i osłabić jego osiągi, a naprawa kosztuje. Choćby dlatego warto zwolnić. Dlatego też dobrym wyjściem dla najbardziej ostrożnych graczy jest blokada prędkości (1). Symbolizuje ją czerwony pasek na prędkościomierzu.

jazda2

Po prostu wciśnij A/X na padzie podczas jazdy lub L na klawiaturze, a samochód nie będzie w stanie przekroczyć dozwolnej prędkości. Oczywiście cały czas możesz łamać przepisy, ale przynajmniej nie zwrócisz uwagi policji zbyt szybką jazdą.

Warto pamiętać o przepisach:

  • nie przejeżdżaj na czerwonym świetle
  • nie uderzaj w inne samochody
  • jeśli nie masz blokady prędkości, nie przyspieszaj ponad 40 km/h - chyba że w okolicy w ogóle nie ma policji

Auto prowadzimy tak jak w innych grach. Przyspieszamy R2/RT na padzie albo przyciskiem W na klawiaturze. Sterowanie jest klasyczne. W głównym menu możemy jednak wybrać opcjonalny tryb Realistyczny (2). Uwaga: nie polecamy tego!

jazda22

W trybie Realistycznym prowadzenie samochodu jest o wiele bardziej wymagające, co przeszkadza szczególnie w pierwszych rozdziałach, które rozgrywają się zimą. Śnieg i lód dodatkowo utrudniają jazdę. Wtedy bardzo łatwo popełnić wykroczenie nawet niechcący.

Następnie: Mafia 2 - jak otwierać zamki

Spis treści: Mafia 2 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Mafia 2 - jak stracić status Wanted (Poszukiwany)

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami