Mafia 2 - jak otwierać zamki

Używanie wytrychów.

Wytrychy to jeden z najlepszych przyjaciół gangstera w grze Mafia 2. Dzięki nim nie tylko otworzysz niektóre zamknięte drzwi, ale też ukradniesz samochody bez potrzeby wybijania okien.

Na szczęście używanie wytrychów i otwieranie zamków jest bardzo proste. Przesuwając analog w dół lub wciskając S na klawiaturze, sprawiasz, że dana zapadka zaczyna się podnosić.

Należy tylko w odpowiednim momencie nacisnąć przycisk Użyj klucza (1), by otworzyć zapadkę i zablokować ją, przechodząc do kolejnej. Większość zamków składa się z trzech zapadek w drzwiach. W autach to 1-2 zapadki.

zamki

Żeby nie było wątpliwości - klucz to w tym przypadku jeden z elementów wytrycha. Kiedy należy go użyć? Wtedy, gdy zapadka podświetla się na zielono (2).

Najlepiej maksymalnie podnieść zapadkę i puścić ją. Będzie opadać, a my wciśniemy przycisk klucza, gdy podświetli się na zielony kolor. W ten sposób podczas podnoszenia zapadki wcześniej zorientujemy się, w którym momencie pojawi się zielona barwa.

Gdy kradniesz w ten sposób auta, nie kradnij tych zaparkowanych przy ulicy. Możesz nie zdążyć zanim obok akurat przejedzie policja.

Następnie: Mafia 2 - walka wręcz, jak wygrywać pojedynki

Spis treści: Mafia 2 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Mafia 2 - jazda samochodem, przepisy drogowe

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami