DualSense na PS5 pozwoli "poczuć" krople deszczu - sugeruje deweloper, który testował pada

To zasługa systemu haptycznego.

Mike Bithell - twórca niezależnych Thomas Was Alone i John Wick Hex - miał niedawno okazję sprawdzić pada do PlayStation 5. Deweloper zasugerował, że DualSense pozwoli „poczuć” deszcz.

Projektant wziął udział w internetowej audycji Play, Watch, Listen. W rozmowie uczestniczył też kompozytor Austin Winstory, który wypowiedział się o systemie audio PS5, przekonując, że będzie symulował odgłosy pojedynczych kropel deszczu. Wątek kontynuował Bithell.

dualsense_deszczyk
DualSense to następca DualShocka 4

- Pokochacie też to, co robią z kontrolerem do PS5. System haptyczny… krople deszczu; widziałem kilka prezentacji, są bardzo dobre (…) będziecie się nieźle bawić - przekonuje deweloper.

Deweloper nie powiedział tego wprost, ale - na co zwraca uwagę redakcja serwisu IGN - odnosząc się do słów o deszczu, zasugerował, że dzięki kontrolerowi użytkownicy „poczują” spadające w wirtualnym świecie krople.

ps5_logo
PS5 ukaże się pod koniec 2020 roku

Wcześniejsze informacje o padzie do PS5 wskazywały, że za pomocą urządzenia gracze będą mogli poczuć nawet teksturę „dotykanego” materiału lub płynu - w tym na przykład podczas brodzenia przez postać w błocie.

Źródło: IGN

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami