CD Projekt jest obecnie warty więcej niż Ubisoft

Polska firma największym producentem gier w Europie.

Wartość grupy CD Projekt - notowanej na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych - jest obecnie wyższa niż Ubisoftu. To oznacza, że spółka jest największym producentem gier w Europie.

W chwili pisania tekstu łączna kapitalizacja polskiej firmy wynosi 36,5 miliarda złotych. Natomiast bieżący wynik wydawcy serii Assassin's Creed i Far Cry to 7,82 miliarda euro, czyli około 35,61 miliarda złotych.

wiedzmin_3_sukces_cd_projekt
Wynik to zasługa między innymi sukcesu Wiedźmina 3

Warto jednak zaznaczyć, że to zapewne jedynie chwilowy stan. Na francuskiej giełdzie, na której notowany jest Ubisoft, dochodzi do znacznych spadków i kurs poszczególnych spółek bardzo mocno się waha. Niewykluczone, że wkrótce sytuacja wróci do sytuacji wyjściowej.

To jednak kolejny znaczący sukces CD Projektu w ostatnich miesiącach. Przykładowo niedawno został największą firmą na GPW, wyprzedzając między innymi bank PKO BP - pozycję lidera utrzymuje nadal.

cyberpunk_2077_cd_projekt_gielda
Wysoka wartość CD Projektu to też efekt oczekiwań wobec Cyberpunk 2077

CD Projekt S.A. to notowana na warszawskiej giełdzie grupa kapitałowa. W skład spółki wchodzi odpowiedzialne za Cyberpunk 2077 i serię Wiedźmin studio CD Projekt Red oraz uruchomiona w 2008 roku platforma GOG.com. Nadmienić należy, że dzisiaj trzecia część serii o przygodach Geralta obchodzi 5. urodziny.

Źródło: Stooq

Reklama

Skocz do komentarzy (16)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (16)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami