Ubisoft pozywa Google i Apple za dystrybucję kopii Rainbow Six Siege

Twórcy Area F2 nie ustępują.

Ubisoft złożył pozew w kierunku Google oraz Apple za dystrybucję mobilnej gry Area F2, która według francuskiego wydawcy jest niemal w całości wzorowana na Rainbow Six Siege.

Według Ubisoftu, podobieństwa są tak znaczące, że nie podlegają „poważnej dyskusji”: „Niemal każdy aspekt AF2 jest skopiowany z R6S, od ekranu wyboru operatorów do finalnego ekranu z wynikiem, a także cała reszta” - wyjaśnia firma.

Twórcy Area F2 - które zadebiutowało w ubiegłym miesiącu - opisują produkcję jako „pierwszą mobilną strzelankę z walką na bliski dystans”. Gracze wybierają postacie z grupy atakujących i broniących, a każdy bohater ma unikatowe zdolności.

Produkcja oferuje też możliwość zniszczenia ścian i sufitów, aby zawodnicy tworzyli sobie „nowe wejścia” do budynku - wszystkie te elementy pokrywają się z Siege.

r3
Trudno nie zauważyć podobieństw. Rozgrywka i zasady to kopia gry Ubisoftu

Google, Apple oraz deweloperzy Area F2 ze studia Alibaba nie udzielili komentarza na prośbę serwisu Bloomberg. W odpowiedzi na pytanie Kotaku, przedstawiciel Ubisoftu zaznaczył natomiast, że wydawca jest zdeterminowany do obrony swojej własności intelektualnej.

Źródło: Bloomberg, Kotaku

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami