Skyrim - miasta: szybki transport między stolicami, podróż wozem

Bez konieczności chodzenia.

W The Elder Scrolls V: Skyrim odwiedzisz wiele miast - w tym poradniku dowiesz się, w jaki sposób do nich dotrzeć bez konieczności wielogodzinnego marszu.

W Skyrim jest łącznie 9 miast - Biała Grań, Falkret, Pęknina, Wichrowy Tron, Zimowa Twierdza, Gwiazda Zaranna, Morthal, Samotnia i Markart. Każde z tych miejsc widoczne jest na mapie od początku rozgrywki. Nie można jednak się do nich dostać przy pomocy szybkiej podróży, gdyż w tym celu trzeba wpierw odwiedzić daną lokację.

Rozwiązaniem problemu jest skorzystanie z podróży wozami. Te dostępne są w każdej stajni, którą znaleźć można przy miastach - same stajnie ciężko pominąć, gdyż najczęściej przebiega się obok nich przed wejściem do miasta. Wystarczy tylko zagadać do woźnicy (1), wybrać miejsce, do którego chcemy się udać - uiszczając przy okazji niewielką opłatę - by po kilkunastu sekundach znaleźć się przy wejściu do miasta.

005

Warto przy tym - jeśli dysponujesz odpowiednią ilością złota - „przeskoczyć” po wszystkich miastach w ten sposób na w miarę wczesnym etapie rozgrywki. Dzięki temu zaoszczędzisz sobie potem sporo czasu, gdyż będziesz mógł po prostu teleportować się pod miasto, skąd krótsza droga, na przykład, jednego z zadań pobocznych.

Następnie: Skyrim - przemiany: wampiryzm i lykantropia

Spis treści: Skyrim - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Skyrim - szybka podróż, teleportacja: jak odblokować

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami