Skyrim - szybka podróż, teleportacja: jak odblokować

Odblokowanie nowych miejsc.

Świat gry The Elder Scrolls V: Skyrim jest przeogromny - na mapie znaleźć można setki rozmaitych lokacji od podziemi, przez wioski po stolice danych terenów. Przejście całej mapy „na piechotę” zajęłoby wiele godzin w czasie rzeczywistym, na szczęście twórcy zaimplementowali wygodny w użyciu system szybkiej podróży. Jak z niego korzystać?

By skorzystać z szybkiej podróży otworzyć musimy mapę świata (domyślnie za pomocą klawisza M - brak odpowiednika na konsolach), a następnie po prostu kliknąć na punkt, do którego chcemy się przenieść (1). Wyświetli się wtedy okienko z potwierdzeniem odbycia szybkiej podróży.

004

System ma jednakże kilka ograniczeń, mianowicie:

  • Nie można korzystać z niego w walce - jeśli w pobliżu znajduje się przeciwnik, który wie o twoim istnieniu (został zaalarmowany i cię szuka bądź cię atakuje) nie będzie można aktywować szybkiej podróży do momentu, aż zagrożenie minie (wróg zostanie zabity bądź się od niego oddalisz).
  • Nie można teleportować się z wnętrza pomieszczenia - niezależnie od tego, czy jest to chata handlarza czy jaskinia, póki nie wyjdziesz na zewnątrz, to szybka podróż nie zadziała.
  • Należy wcześniej odkryć punkt - by móc teleportować się do danego miejsca, musisz przynajmniej raz je odwiedzić. Nie wystarczy, by punkt znalazł się na mapie - musisz fizycznie udać się choć raz do wskazanego miejsca.

Co ważne, szybka podróż nic nie kosztuje. Warto jednak mieć na uwadze fakt, iż przeskoczenie znacznego dystansu zaowocuje zmianą czasu gry - niektóre zadania czy wydarzenia są od niego uzależnione, dobrze jest więc o tym pamiętać.

Następnie: Skyrim - jak szybko zdobyć 100 poziom umiejętności

Spis treści: Skyrim - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Skyrim - menu postaci: jak włączyć i używać

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami