Skyrim - menu postaci: jak włączyć i używać

Magia, ekwipunek, umiejętności i mapa.

W The Elder Scrolls V: Skyrim brak typowego paska u dołu ekranu z ikonkami umożliwiającymi szybki dostęp do okien typu ekwipunek, dziennik zadań czy menu opcji. Zamiast tego twórcy oddali do dyspozycji gracza menu postaci, za sprawą którego uzyskać można szybki dostęp do najważniejszych zakładek.

Menu postaci aktywujemy podczas rozgrywki za pomocą klawisza TAB (przyciski B bądź „kółko” na konsolach Xbox i Playstation). Po jego wciśnięciu na ekranie wyświetli się nowe okno, z szeregiem informacji i przycisków,:

003
  • Umiejętności (1) - zakładka, w której znaleźć można wszystkie umiejętności postaci, takie jak Przywoływanie, Lekki Pancerz czy Skradanie się. Tutaj sprawdzić można poziom każdej z umiejętności i rozdysponować punkty umiejętności, które otrzymuje się za kolejne poziomy.
  • Magia (2) - wybranie tej opcji sprawi, iż na ekranie wyświetli się lista zakładek z czarami danej szkoły (Przywoływanie, Przywracanie, Zniszczenie i tak dalej), a także zakładki z aktywnymi na postaci efektami, dostępnymi mocami i krzykami.
  • Mapa (3) - przejście do tej sekcji otworzy po prostu mapę świata / okolicznych terenów.
  • Przedmioty (4) - otwiera ekwipunek postaci, podzielony na kilkanaście kategorii, takich jak strój, broń czy pożywienie. Tutaj wybrać można aktualnie wykorzystywany ekwipunek czy, na przykład, aktywować miksturę uzdrawiającą.
  • Poziom postaci (5) - aktualny poziom postaci i ścieżka przebyta do awansu na kolejny.
  • Czas gry (6) - aktualna godzina i dzień w świecie gry. O ile same dnie nie mają większego znaczenia, o tyle godzina ma niebagatelny wpływ na postacie niezależne i część zadań w grze.

By wejść do konkretnej sekcji wystarczy po prostu „ruszyć” w odpowiednim kierunku - w taki sam sposób, jakbyśmy poruszali postacią, a więc, na przykład, „ruszając się” do góry by wejść w umiejętności. Do konkretnych opcji wejść można także za pomocą skrótów klawiszowych - są to odpowiednio klawisze „?”, „P”, „M” i „I” (nie mają one swojego odpowiednika w wersjach konsolowych).

Następnie: Skyrim - jak szybko zdobyć 100 poziom umiejętności

Spis treści: Skyrim - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Skyrim - mapa świata

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami