Resident Evil 3 - nowa umiejętność Nemesisa to nawiązanie do Resident Evil 4

Wyjaśnia Capcom.

Capcom ujawnił, że umiejętność, którą otrzymał Nemesis w remake'u Resident Evil 3 to nawiązanie do czwartej odsłony cyklu.

Uwaga - możliwe spoilery.

Podążający tropem bohaterki stwór potrafi - w przeciwieństwie do odpowiednika z oryginału - infekować zombie pasożytem. We wpisie na blogu PlayStation twórcy gry tłumaczą, że w ten sposób chcieli odnieść się do kolejnej części serii, a konkretnie wrogów zwanych Ganado.

2

Wspomniane potwory to humanoidalni przeciwnicy zarażeni plagą, która odegrała istotną rolę w wydarzeniach przedstawionych w Resident Evil 4. Obecna na Ziemi od setek lat powoduje, że z szyi nosiciela wydostaje się groźna macka.

Zdolność Nemesisa jest sztucznie odtworzonym pasożytem, za którego powstanie odpowiadają naukowcy z europejskiego oddziału Umbrelli, czyli złowrogiej organizacji z uniwersum serii Capcomu. To właśnie dlatego zainfekowane przez mutanta zombie mogą budzić skojarzenia z Ganado.

Twórcy mocno więc zmienili historię świata horrorów. Do tej pory uważano, że trzecia i czwarta część cyklu nie są ze sobą powiązane, a fani przekonywali nawet, że ta ostatnia była całkowicie niezwiązana z pozostałymi odsłonami.

Spekuluje się, że wprowadzone zmiany są przygotowywaniem gruntu pod remake Resident Evil 4. Według niepotwierdzonych informacji, prace nad odnowioną wersją produkcji trwają, a gra zadebiutuje w 2022 roku.

Źródło: Blog PlayStation

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Resident Evil 8 zbyt wymagający dla PS4 i Xbox One?

Capcom nie chce ograniczać eksploracji.

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami